اداره زراعت هرات: تا پایان خشک‌سالی فاصله کوتاه داریم

مسئولان در ریاست زراعت ولایت هرات اظهار کردند که با ریزش شدید باران با اینکه خساراتی را به بارآورده اما این ولایت در چند قدمی رهایی از خشک‌سالی قرار گرفته است.

با این حال کشاورزان این ولایت گفته‌اند سرازیر شدن سیلاب باعث تخریب ده‌ها باغ و زمین‌های زراعتی آنان شده است.

به گزارش خبرگزاری وطن24، باران‌های شدید طی چند روز گذشته در کنار این‌که نوید سال خوب را به مردم هرات به‌ ویژه دهقانان داد؛ مشکلاتی را نیز به برخی از ساکنان ولسوالی‌های این ولایت به‌بار آورده است.

برخی از باشندگان ولسوالی پشتون زرغون می‌گویند: سرازیر شدن سیلاب برای باشندگان برخی از روستاها آسیب وارد کرده است.

ساکنان روستای سلیمی در این ولسوالی به خبرنگار آژانس اطلاعاتی باختر گفته اند: سیلاب‌های ناشی از باران‌های شدید در دو روز گذشته خانه، باغ و کشت‌وزار های شان‌را از بین برده‌ است.

طبق گفته‌های ساکنان روستای سلیمی ولسوالی پشتون زرغون هرات طی دو روز دستکم ۲۲ باغ و بیش از ۳۰ جریب زمین زراعتی آنان در پی سرازیر شدن سیلاب‌های تخریب شده‌ است.

در همین حال، آمارهای مسئولان اداره مبارزه با حوادث طبیعی هرات نیز بیان‌گر واردشدن خسارات مالی و جانی طی سه ماه گذشته است.

از سوی هم مسئولان در اداره زراعت هرات با ابراز خرسندی از بارندگی‌های اخیر می‌گویند: هرات در چند قدمی از رهایی خشکسالی است.

گفتنی است که در پی باران‌های شدید گزارش‌های نیز از وارد شدن خسارات مالی در دیگر ولسوالی‌های هرات از جمله: فارسی، چشت شریف، اوبه، ادرسکن، کشک کهنه و رباط سنگی رسیده‌ است.

در دیگر ولایت‌های غربی از جمله غور، فراه و بادغیس نیز بارندگی‌های اخیر تلفات و خسارات برجای گذاشت. در بادغیس جان هفت تن را گرفت و 18 تن دیگر را زخمی کرد.

در فراه نیز پنج تن در اثر سیلاب کشته شدند.

میزان ویرانی ناشی از سیلاب نیز گسترده گفته شده است.

منبع خبرگزاری وطن
توسط روح‌الله حیدری
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.