آگاهان: مبارزه با بی‌ثباتی برگ برنده امارت اسلامی است

هم‌زمان با تاکید مقامات امارت اسلامی نسبت به عدم تهدید افغانستان به کشورهای منطقه و جلوگیری از جان گرفتن گروه‌های تروریستی از افغانستان، آگاهان و فعالان رسانه‌ای در کشور نیز می‌گویند امارت اسلامی در عمل این موضوع را ثابت کرده است.

قاری بدرالدین، آمر تلویزیون ملی فراه و آگاه رسانه در گفتگو با خبرگزاری وطن24 می‌گوید: «امارت اسلامی در عمل ثابت کرده که می‌تواند ثبات را به صورت فراگیر در افغانستان تامین کند و از درگیری‌ها جلوگیری کند.»

او گفت همه امروز می‌بینند که افغانستان در ثبات قرار دارد و یک حکومت مرکزی تسلط کامل بر اوضاع در سراسر کشور دارد که این خود نشان دهنده موفقیت امارت اسلامی در تحقق یک افغانستان امن و در مدار ثبات و پیشرفت است.

وی تاکید کرد که 20 سال حضور خارجی‌ها تحت رهبری آمریکا ویرانی‌های بی‌شماری برای کشور داشت و دفع اثرات مخرب آن نیاز به تلاش جدی و کار زیاد دارد.

به‌گفته او، به رغم به میراث ماندن یک کشور ضعیف و بدون زیرساخت قوی، اما امارت اسلامی تلاش‌های معنی‌داری در جهت پیشرفت افغانستان و مبارزه با گروه‌های تروریستی از جمله داعش انجام داد و امروز هیچ تهدیدی برای مردم وجود ندارد.

وی افزود که حضور آمریکا در افغانستان مخرب‌ترین دوره بود ولی با تلاش‌ مردم افغانستان خارجی‌ها با ذلالت از کشور خارج شدند و بقایا و گروه‌های تروریستی مورد حمایت آن کشور نیز جایی در افغانستان نخواهند داشت.

ادامه در صوت زیر:

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.