آگاهان سیاسی و عالمان دین در هرات جان باختن رئیس جمهور ایران را تسلیت گفتند

آگاهان امور و فعالان سیاسی و دینی در هرات جان باختن رئیس جمهور ایران را ضایعه‌ی بزرگ برای جمهوری اسلامی دانسته و نقش آقای رئیسی را در حمایت از ملت‌های منطقه ارنزده توصیف کردند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، محمد رفیق شهیر، آگاه امور سیاسی می‌گوید: «شهادت سید ابراهیم رئیسی را برای ملت و حکومت ایران تسلیت عرض می‌داریم؛ این اتفاق ناگوار اندوه بزرگی است که مردم افغانستان خود را شریک در آن می‌دانند.»

وی گفت که به رغم پیش‌آمد این اتفاق ناگوار برای ایران اما این حادثه خللی در عملکرد جمهوری اسلامی وارد نخواهد کرد؛ دولت ایران کدرهای غنی و کارآزموده دارد که هرکدام می‌تواند به خوبی اوضاع این کشور را مدیریت کند.

آقای شهیر ادامه داد که آیت‌الله رئیسی نقش ارزنده و مثبتی در حمایت از ملت‌های منطقه و گسترش همکاری‌ها داشته و خدمات ارزشمندی به مردم افغانستان انجام داده است.

عالمان دین و مسئولان مدرسه علمیه صادقیه هرات نیز جان باختن رئیس جمهور ایران را ضایعۀ بزرگ خوانده و جایگاه علمی و نقش آقای رئیسی را در گسترش معارف اسلامی مهم توصیف کردند.

حجت‌الاسلام جواد رجب‌زاده، مدیر مدرسه علمیه صادقیه هرات گفت که آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، خادم امام رضا(ع) و از چهره‌های مهم و تاثیرگذار در حوزه معارف اسلامی و گسترش آن بود.

آقای رجب زاده افزود که آیت‌الله رئیسی جایگاه بلند علمی داشت و در تمام دوره‌های عمر خود خالصانه در راستای ترویج ارزش‌های دینی کار کرد.

باشندگان هرات هم خود را در غم مردم ایران شریک می‌دانند.

محمد جواد حسن‌زاده، باشنده هرات در گفتگو با خبرگزاری وطن24 گفت: «آیت‌الله رئیسی در مبارزه با استکبار و اسرائیل جنایت‌کار نقش ارزنده و غیرقابل انکار داشت و همیشه حامی مظلومان غزه بود.»

وی گفت که ملت افغانستان که تحت ستم استعمار بوده همیشه حامی حق و افرادی که در این مسیر قدم می‌گذارند هستند و خواهند بود.

وی گفت شهادت آیت‌الله رئیسی برای مردم ایران اندوه بزرگ خلق کرد که ما نیز در آن شریک هستیم.

این درحالی است که به دنبال اعلام خبر جان باختن رئیس جمهور ایران در سانحه سقوط بالگرد، موج وسیعی از غم شریکی کابران افغان با مردم ایران در فضای مجازی آغاز شد.

مقامات امارت اسلامی، فعالان نزدیک به امارت اسلامی و برخی سیاسیون حکومت پیشین برای ملت و حکومت ایران تسلیت گفتند.

 

 

 

 

 

منبع خبرگزاری وطن24
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.