آمادگی‌ها برای بهتر برگزار شدن محرم امسال؛ مقامات حکومتی در هرات می‌گویند محرم فرصت تجلی وحدت است

نشست هماهنگی میان مسئولان حکومتی و علمای اهل تشیه به هدف بهتر برگزار شدن مراسم محرم در هرات برگزار شد.

این نشست روز گذشته، 6 سرطان در ریاست حج و اوقاف هرات برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری وطن24 و به نقل از آژانس باختر، نشستی به منظور هماهنگی بیشتر جهت برگزاری مراسم عاشورا در ریاست ارشاد، حج و اوقاف هرات با حضور مقامات دولتی و برخی از علمای اهل تشیع برگزار شد.

مولوی عزیزالرحمان مهاجر، رئیس امر به معروف و نهی از منکر هرات گفت: حکومت در تلاش است تا مراسم عاشورا در فضای امن و همانند سال‌های گذشته بدون دغدغه و نگرانی امنیتی برگزار شود.

رئیس امر به معروف در ادامه با بیان اینکه «پیام عاشورا پیام وحدت است» افزود: «در روز عاشورا تلاش علما در مساجد برای مردم درمورد رشادت‌های آل پیامبر سخنرانی کنند».

مولوی احمدالله متقی، رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات نیز گفته که امارت اسلامی متعهد به تامین امنیت مراسم عاشورا و فراهم کردن زمینه بهتر برگزار شدن این مراسم است.

وی می‌گوید: «تامین امنیت در روزهای مذهبی و به خصوص عاشورا از مسئولیت‌های حکومت است تا مردم به نحو احسن از آن بزرگ داشت کنند.»

از سویی‌هم، علمای شیعه هرات در این نشست از تامین امنیت امارت اسلامی در چند سال گذشته ستایش کرده‌اند.

آنان گفته‌اند امیدوارند تا با هماهنگی‌ها، امسال نیز مراسم عاشورا بر مبنای وحدت و امنیت بزرگ داشت شود.

کم‌تر از دو هفته به محرم زمان مانده است.
همه ساله در ولایت‌های مختلف افغانستان به خصوص ولایت هرات از این روز بزرگ داشت می‌شود.

مردم هرات خواهان برگزاری با شکوه مراسم محرم در هرات هستند و می‌گویند حکومت در تامین امنیت موکب‌ها، مساجد و دسته‌های عزاداری از جوانان به طور گسترده کار بگیرد.

یوسف، باشنده هرات به وطن24 گفت: محرم برای مردم مهم‌ترین اصل مذهبی است. در هرات شیعه و سنی به این ایام بزرگ احترام دارند و همه ساله با شکوه برگزار می‌شود؛ حکومت می‌تواند از مردم استفاده کرده و همانند سال‌های گذشته تامین امنیت کنند.منبع خبرگزاری وطن24
توسط روح الله حیدری
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.