آغاز دومین مرحله توزیع سند ملکیت در هرات/از غصب زمین جلوگیری می‌شود
آغاز دومین مرحله توزیع سند ملکیت در هرات/از غصب زمین جلوگیری می‌شود

دومین مرحله توزیع سند ملکیت برای ساحات غیر رسمی شهری، بعد از ظهر روز گذشته طی محفلی در شهر هرات آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، عبدالقیوم رحیمی والی هرات برنامه توزیع اسناد ملکیت برای ساحات غیر رسمی شهری را استقبال کزد و گفت: “با تکمیل این برنامه نظم شهری اعاده می‌گردد و از غصب زمین جلوگیری می‌شود.”

والی هرات اقدامات وزارت شهرسازی در امر انکشاف و توسعه ساحات شهری در هرات را تمجید کرد و عدم ثبت ملکیت‌ها را یک چالش جدی در برابر مالکان ملکیت‌ها عنوان نمود.

آقای رحیمی آرزو برد تا بخش قابل ملاحظه‌ای از مشکلات شهروندان که عامل آن عدم ثبت ملکیت‌ها و جایدادهای شهروندان بود برطرف شود.
درین میان جواد پیکار سرپرست وزارت شهرسازی از همکاری مسئولان اداره محلی هرات در امر تطبیق این برنامه قدردانی نمود و هدف این برنامه را که براساس هدایت مقام عالی ریاست جمهوری آغاز شده است، مصئون ساختن خانه‌ها و ملکیت‌های مردم از هر گونه تعرض اعلام کرد.
او گفت: “در سراسر افغانستان پنجصد هزار خانه ثبت سیستم گردیده و برای صاحبان این زمین‌ها، سند ملکیت رسمی توزیع می‌گردد.”
سرپرست وزارت شهرسازی می‌گوید: “اجرای این برنامه بصورت مستقیم در جلوگیری از غصب زمین کمک می‌کند.
او، همچنان از فعالیت محاکم مخصوص غصب زمین در افغانستان یادآوری کرد و افزود کسانیکه متهم به غصب زمین باشند تحت تعقیب عدلی قرار می‌گیرند.

این در حالیست که مرحله نخست این برنامه یکسال قبل از سوی رییس جمهور در ولایت هرات آغازشد و قرار است تا دو سال آینده این پروسه در هشت ولایت عمده کشور تکمیل شود.

 

  • نویسنده : سید غفور هاشمی ثاقب
  • منبع خبر : وطن24