آشوب دیروز تا امروز هرات/200 کشته و زخمی از طالبان

حملات تهاجمی طالبان بالای شهر هرات دفع و تلفات سنگینی به گروه طالبان وارد شده است.

از دوشب قبل طالبان حملات تهاجمی بالای کمربندهای امنیتی در مناطق پل مالان  و ولسوالی‌های گذره و انجیل هرات، راه اندازی کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی و گروه‌های مقاومت مردمی مواجه شدند.

روز گذشته جمعه (8 اسد) این حملات شدت بیشتری یافته و طالبان تا چند کیلومتری شهر هرات پیشروی کرده و برای ساعاتی هم کنترل ولسوالی گذره هرات را گرفتند.

در مقابل اما نیروهای خیزش مردمی به رهبری امیر محمد اسماعیل خان و نیروهای دولتی با راه اندازی حملات زمینی و هوایی این گروه راعقب راندند و ولسوالی گذره را هم از دست این گروه خارج کردند.

در عقب راندن طالبان از اطراف شهر هرات، حملات هوایی مهم‌ترین نقش را ایفا کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری وطن24، دفتر والی هرات در خبرنامه گفته: “صبح روز گذشته، طالبان ابتدا حملات را بالای ولسوالی گذره آغاز و از دو استقامت شرق وغرب ولسوالی گذره، می‌خواستند وارد شهر هرات شوند که در نتیجه اقدامات بموقع نیروهای امنیتی با همکاری نیروهای مردمی توطئه بزرگ طالبان خنثی شد.”

به نقل از خبرنامه دفتر والی هرات براساس معلومات منابع موثق، حدود دوصد/200 طالب در درگیری‌های روز گذشته کشته و زخمی شده‌اند.

مقامات دولتی از تلفات نیروهای امنیتی در این درگیری‌ها چیزی نگفته‌اند.

طالبان هم درگیری‌ها در هرات را تائید می‌کنند اما از تلفات نیروهای شان چیزی نمی‌گویند.

از جانبی هم جمال ناصر حبیبی، عضو شورای رهبری مقاومت مردمی در هرات صبح امروز شنبه (9 اسد) در صحبت با سایت خبری وطن24 از وضعیت آرام امنیتی در سطح شهر اطمینان می‌دهد.

به گفته حبیبی، در حال حاضر درگیری‌های پراکنده در بخش‌های از ولسوالی‌های گذره جهت عقب راندن طالبان ادامه دارد که قابل نگرانی نیست.

این درحالیست که شب گذشته گروه طالبان بعضی تحرکاتی در ولسوالی کرخ هرات هم داشته است.

تا کنون دولت از درگیری‌های بین دو طرف در کرخ و اوضاع امنیتی این ولسوالی چیزی نگفته است.

کرخ هفته قبل در عملیاتی کنترل طالبان خارج شد.

همچنین نیروهای هوایی به روز پنچشنبه هفته قبل بخش‌های از ولسوالی غوریان و زنده‌جان هرات را هم هدف قرار دادند.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.