آتش کرونا هر روزه داغتر می‌شود/ثبت ۵۵۶ واقعه جدید و ۵ قربانی
آتش کرونا هر روزه داغتر می‌شود/ثبت ۵۵۶ واقعه جدید و ۵ قربانی

وزارت صحت عامه‌ از ثبت و شناسایی 556 مورد مثبت ویروس کرونا در ولایات مختلف و مرگ 5 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داده است.

آتش کرونا هر روزه داغتر می‌شود/ثبت ۵۵۶ واقعه جدید و ۵ قربانی

وزارت صحت عامه‌ از ثبت و شناسایی ۵۵۶ مورد مثبت ویروس کرونا در ولایات مختلف و مرگ ۵ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داده است.

وزارت صحت عامه کشور، با نشر آمار روزانه بیماران و قربانیان ویروس کرونا  (COVID-19) از ثبت۵۵۶ مورد تازه ابتلا به کرونا خبر داده است.

بدین ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس در کشور ۲۴ هزار و ۱۰۲ نفر افزایش یافته‌ است.

بر اساس معلومات این وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته، ۵ فرد مبتلا به کرونا جان باخته‌اند که با مرگ این افراد شمار کل قربانیان ویروس کرونا در کشور به ۴۵۱ نفر رسیده ‌است.

همچنین وزارت صحت عامه گفته‌ است که در شبانه‌روز گذشته، ۲۷۳ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته و شمار بهبود یافتگان به چهار هزار و ۲۰۱ نفر افزایش یافته است.

این آمار در حالی منتشر شده است که گفته می‌شود شماری از خانواده‌هایی که نشانه‌های ویروس کرونا  (COVID-19)  را دارند، به بیمارستان نمی‌روند و می‌گویند که اعتماد شان را نسبت به بیمارستان‌‌های درمانی در کشور را از دست داده‌اند.

گفتنی‌ است که افغانستان در حال حاضر اوج بیماری کرونا را تجربه می‌کند.

وزارت صحت عامه از شهروندان کشور می‌خواهد که توصیه های بهداشتی را رعایت کنند تا ویروس کرونا بیشتر در میان شهروندان کشور گسترش ننماید.

وضعیت در ولایت‌های کشور به ویژه در کابل پایتخت بحرانی است و به گفته منابع مردمی، کرونا اکنون وارد حریم خانه‌ بسیاری از خانواده‌های ساکن پایتخت و دیگر ولایت‌ها شده و دولت قادر به ثبت همه رویدادهای ابتلا و مرگ نیست.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24