آتش سوزی در هرات/۱۰ تانکر گاز مایع حریق شدند
آتش سوزی در هرات/۱۰ تانکر گاز مایع حریق شدند

اداره محلی هرات می‌گوید در حادثه آتش سوزی صبح امروز در این ولایت، 10 تانکر حامل گاز حریق شده است.

اداره محلی هرات می‌گوید در حادثه آتش سوزی صبح امروز در این ولایت، ۱۰ تانکر حامل گاز حریق شده است.

به گزارش سایت خبری وطن۲۴، دفتر رسانه‌ی اداره محلی هرات با نشر خبرنامه گفته: “این آتش سوزی حوالی ساعت هفت صبح امروز از اثر بی احتیاطی و عدم رعایت نکات ایمنی در هنگام انتقال گاز مایع از یک تانکر به تانکر دیگر در کمر بوقوع پیوست.”

محل این آتش سوزی منطقه کمرکلاغ هرات بوده است.

به نقل از اداره محلی هرات در این حادثه ۱۰ تانکر مواد نفتی از بین رفته و یک تن دیگر هم مجروح شده است.

در متن این اداره آمده تیم‌های اطفائیه نیروهای پولیس و ارتش به مدت سه ساعت این آتش سوزی را مهار کرده اند.

با این حال، اعضای شورای ولایتی هرات می‌گویند، واقعات این چنینی در فاصله اندک زمانی هرات را به سمت رکود اقتصادی سوق می‌دهد و دست یک عده‌ای را به گران فروشی باز نگه می‌دارد.

عبدالرسول جمشیدی، عضو شورای ولایتی هرات در صحبت با سایت خبری وطن۲۴ گفت‌: “دو حادثه آتش سوزی در مدت کوتاه زمانی بیشتر از همه برای مردم که زیر خط فقر به سر می‌برند زیان آور است.”

به گفته او دلیل اصلی واقعه آتش سوزی صبح امروز در هرات بی‌احتیاطی تاجران و صاحبان نفت و گاز است که بدون داشتن یک مکان معیاری دست به ذخیر سازی مواد نفتی می‌زنند.

او علاوه می‌کند بعد از این حادثات عده‌ای دست به گران فروشی می‌زنند و با استفاده از فرصت قیمت‌ها را با میل شان تغییر می‌دهند.

وی علاوه کرد دوام این وضعیت و عدم فکر اساسی به عوامل این حادثات، بحران جدی را در هرات به میان خواهد آورد.

این آتش سوزی در حالی رخ می‌دهد که شاهراه‌های هرات – اسلام قلعه و هرات – تورغندی از سوی آسیب دیدگان حادثه آتش سوزی گمرگ اسلام قلعه مسدود شده است.

آنان با بیان اینکه دولت هیچگونه توجهی به خسارت به وجود آمده به آنان از واقعه گمرگ اسلام قلعه نکرده این شاهراه‌ها را بسته‌اند.

در این میان اما اادره نفت و گاز و اتاق‌های تجارت هرات دو روز قبل در نشست خبری گفته بود با مسدود بودن راه‌ها فاجعه در راه خواهد بود.

آنان گفتند در طول چند روز گذشته ۳۰ درصد بهای مواد وسختی در هرات افزایش یافته و دوام این روند تبعات منفی به دنبال خواهد داشت.

 

 

  • نویسنده : عبدالله اخلاقی
  • منبع خبر : سایت خبری وطن24