امروز : جمعه ۲۵ عقرب ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۴

Logo moharram 2

ابراهیم ملکزاده در گفتگو با خبرگزاری وطن۲۴:

خودم نطفه داعش را در غور می‌خشکانم

"ما تجربه تلخی را در ولایت خود داشتیم و آن هم ظهور گروهی به نام داعش بود، من نخواهم گذاشت که این گروه دوباره شکل بگیرد و بتواند بدنامی دیگری را به وجود آورد."
خودم نطفه داعش را در غور می‌خشکانم
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۲۲ - ۱۲:۵۸ |
کد خبر : ۷۱۲۹ |
امنیتی

داکتر ابراهیم ملکزاده، نماینده مردم غور در پارلمان و سرشناس‌ترین فرمانده جهادی این ولایت گفته است که داعش لکه ننگینی برای غور بود که باید برای همیشه برچیده شود.

او در گفتگویی اختصاصی با خبرگزاری وطن24 بیان کرد: "ما تجربه تلخی را در ولایت خود داشتیم و آن هم ظهور گروهی به نام داعش بود، من نخواهم گذاشت که این گروه دوباره شکل بگیرد و بتواند بدنامی دیگری را به وجود آورد."

به گفته وی، داعشی که در غور شکل گرفت، در 100 کیلومتری مرکز ولایت فعالیت داشت و با وجود اینکه این گروه حالا دیگر فعالیت خاصی ندارد اما می‌بایستی برای همیشه از غور برچیده شود.

او گفته است، کسانی که خود را داعش معرفی کرده بودند، دارای پدران و بزرگانی بودند که در زمان جهاد و مقاومت، تلاش‌های زیادی را انجام دادند و باید با مذاکره، بازماندگان آنان را از گروه انحرافی و تروریستی داعش ممانعت کرد.

آقای ملکزاده همچنین خبر از این داده که داعشیان غور، فریب افرادی را خورده بودند که خارجی بوده و از بیرون این ولایت وارد شده بودند.

حدودا سه سال پیش به یکباره داعش در غور آغاز به فعالیت کرد.

گروهی که متشکل از طرفداران و فرزندان قوماندان احمد مرغابی، فرمانده سرشناس دوران جهاد و مقاومت بود.

این افراد دست به هر جنایتی از جمله کشتار مردم بی دفاع، راهزنی و تخریب زیارات زدند تا اینکه چند ماه قبل، گروه طالبان با حملات سنگین و پیاپی خود، آنان را از پای در آورده و به زور به بیعت با خود وادار کردند.

حالا دیگر اثری از جنایات گذشته داعش غور نیست ولی گفته می‌شود این نطفه هنوز نمرده است.

 

صحبت‌های آقای ملک‌زاده را در زیر می‌توانید بشنوید:

telegram

3

D Do new

6