شنبه, 30 سرطان 1397
شناسه خبر:7274
فرمانده پلیس هرات:

آتش بس، دشمنان کشور را "وارخطا" کرد

  • انداز قلم
امنیتی

فرمانده پلیس هرات در نوشته‌ای گفته است که با آتش بس روزهای عید میان دولت و طالبان، شبکه‌های استخباراتی منطقه و جهان "دست‌پاچه" شدند.

فرمانده پلیس هرات در نوشته‌ای گفته است که با آتش بس روزهای عید میان دولت و طالبان، شبکه‌های استخباراتی منطقه و جهان "دست‌پاچه" شدند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، در نوشته‌ای که بخش مطبوعاتی فرماندهی پلیس هرات از فرمانده پلیس این ولایت به نشر رسانده است، آمده است که جنگ فعلی در کشور یک جنگ نیابتی بوده که پای شبکه‌های بزرگ استخباراتی منطقه و جهان در آن دخیل است.

امین الله امرخیل، فرمانده پلیس هرات در این نوشته بیان داشته است که آتش بس روزهای عید همانند یک آشتی ملی خودجوش بوده که باعث شد افراد طالبان، نیروهای امنیتی را به آغوش بکشند.

متن کامل نوشته فرمانده پلیس هرات به شرح زیر است:

"

آتش بس؛ آشتی ملی و وارخطای آی اس آی

هستیم بر آن عهدی که بستیم!

در این جای شک نیست که جنگ فعلی در کشور جنگ نیابتی شبکه‌های بزرگ استخباراتی منطقه و جهان می‌باشد که یک تعداد اجیران مزدور چوب سوخت این جنگ نیابتی می‌باشند.

آتش بست یا اوربند اعلام شده از طرف علمای کرام و رئیس صاحب جمهور کشور که تقریبا مشابه بر یک آشتی ملی خود جوش مبدل گردید و هزاران طالب به شهرها آمدند.

از سیمای آنها، از گفتار آنها و از به آغوش کشیدن با سربازان قهرمانمان ثابت گردید که این جنگ، جنگ نیابتی و جنگ بیگانه در سرزمین مرد خیر افغان هاست.

اقرار طالبان به طور مستند و در حضور ما و کافه ملت افغانستان ثبت تاریخ گردید.

به خاطر تحقق صلح و ثبات که همه ملت تشنه آن می‌باشند، ما هم به دوردست ترین قریه جات به دیدار مسئولین طالبان رفتیم، اقرار و قول آنان مبنی بر تایید این نکته که این جنگ، جنگ ناروا هست، پلیس و اردوی ملی برادران ما هستند، خود یک شروع مجدد به خاطر یک زندگی مسالمت آمیز بود.

مردم افغانستان، مردم با غیرت و با شهامت هستند، که حتی به آدرس و خانه‌های دشمن خویش هم رهسپار می‌شوند تا از خونریزی جلوگیری شود.

ما افغانیم و مسلمان!

عنعنات، رسوم و رسم و رواج‌هایی داریم که بر غیرت، ننگ و از خودگذری استوار بوده و از همین سبب است که ما بر نزد مخالف یا به اصطلاح دشمن خود می‌رویم تا به هر نحو ممکن صلح پایدار در سرزمین ما حکم فرما شود.

ما به قول قرار و غیر اسلامی و افغانی خویش پایبند هستنم و عهد شکنی در شان ما نیست.

اما!

با آمدن طالب‌هایی که از جنگ خسته شده‌اند به شهرها، مزدوران و نوکران آی اس آی را وارخطا و دست و پاچه نموده زیرا برای ایشان قابل پیش بینی نبود که صفوف مخالفین خالی گردیده و همه طالب‌های پایین رتبه و چوب سوخت این جنگ نیابتی، از دستشان رفته و از اوامر آنها اطاعت نکرده‌اند.

اما افسوس و دریغ!

آنهایی که ریموت کنترلشان به نزد آی اس آی می‌باشد دستور جنگ را صادر کردند ولی باید بدانند که به جز رسوایی و شکست هیچ نوع منفعتی را به دست نخواهند آورد.

"

35629247 440428316405566 1166708143468576768 n

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد