دوشنبه, 25 سرطان 1397
شناسه خبر:6639
معاون شورای ولایتی:

آمدن نیرو شرط نیست، پایگاه‌های طالبان را در فراه از بین ببرید

  • انداز قلم
امنیتی

معاون شورای ولایتی فراه، امنیت را وابسته به از بین بردن لانه‌ها و پایگاه‌های هراس افگنان در این ولایت می‌داند.

معاون شورای ولایتی فراه، امنیت را وابسته به از بین بردن لانه‌ها و پایگاه‌های هراس افگنان در این ولایت می‌داند.

شاه محمود نعیمی، معاون شورای ولایتی فراه به خبرگزاری وطن24 گفت: با آمدن نیروهای تازه نفس به این ولایت تحرکات مخالفان مسلح دولت متوقف شده است.

به بیان وی، کمربند اول امنیتی اکنون مستحکم شده و برخی مناطق دیگر هم تقویت شده است و این موضوع هراس به دل طالبان انداخته است.

اما معاون شورای ولایتی فراه می‌گوید: تنها استقرار نیروی بیشتر دردی را دوا نمی‌کند و به مرور زمان طالبان راه دیگری برای نفوذ و فعالیت پیدا می‌کند.

او تاکید کرد که باید از نیروهای تازه نفس به خوبی استفاده شود و از آنان در از بین بردن پناه‌گاه‌های طالبان کار گرفته شود.

آقای نعیمی اشاره کرد که وضعیت ولایت هلمند با افزایش نیروهای امنیتی بهبود یافته و هرات هم از استحکام خوبی برخوردار است، پس فراه هم اکنون محور توجه طالبان است.

وی با بیان این موضوع گفته طالبان از هلمند و هرات دل بریده‌ و فراه را مکانی امن برای خود می‌داند.

معاون شورای ولایتی فراه با این وجود بیان داشت: "تجربه نشان داده که نیروهای امنیتی در فراه باقی نمی‌مانند و زمانی هم که در این ولایت مستقر هستند، صرفا به گشت زنی و رژه در برخی مناطق می‌پردازند. این نیروها تمایلی به درگیری با طالبان ندارند."

مقام‌های اداره محلی فراه هم از سرازیر شدن طالبان از ولایت‌های همجوار صحبت به میان می‌آورند.

ناصر مهری، سخنگوی والی فراه می‌گوید: طالبان از غور، هلمند و بادغیس وارد این ولایت شده و مشکلات اساسی هم از حضور گسترده آنان نشأت گرفته است.

اما او تاکید کرد که نیروهایی که از هرات و قندهار به فراه آمدند برای مدت طولانی مدت استقرار خواهند یافت و نقاط مختلف را پوشش خواهند داد.

سخنگوی والی فراه به استحکام کمربند اول امنیتی، تقویت و جا به جایی نیروهای تازه در برخی پاسگاه‌های موجود و نیز قرارگاه‌های تازه ایجاد شده اشاره کرد.

آقای مهری به اجرای عملیات در برخی مناطق اشاره کرد اما به گونه مشخص در مورد برنامه‌ای که منجر به از بین بردن پناه‌گاه‌های طالبان شود، حرفی را مطرح نکرد.

چند هفته پیش هم نیروهای تازه نفس در قالب چند کاروان نظامی از هرات به فراه اعزام شدند.

این نیروها پس از تحرکات اندک و ایجاد آرامش نسبی در فراه، این ولایت را دوباره ترک کردند.

پس از خروج آنان باز هم فراه صحنه نبردهای خونین و سنگین میان طالبان و نیروهای امنیتی شد و هر دو طرف دخیل در جنگ دچار تلفات سنگین شدند.

در این مدت طالبان موفق شدند که ولسوالی اناردره فراه را هم سقوط دهند.

 

   *معاون والی فراه تبدیل شد

   *نیروهای اعزامی به فراه، مأموریت طولانی مدت خواهند داشت

   *نیروهای تازه نفس امنیتی و دفاعی در راه رسیدن به فراه هستند

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد