جمعه, 01 سرطان 1397
شناسه خبر:6336
عضو شورای ولایتی:

دولت حمله نکند، طالبان بادغیس خود را به مرکز ولسوالی‌ها می‌رساند

  • انداز قلم
امنیتی

شورای ولایتی بادغیس ابراز نگرانی کرده که اگر دولت محلی روند دفاعی را در مقابل مخالفان مسلح دولت ادامه دهند، سال آینده مراکز ولسوالی‌ها هم در معرض سقوط قرار گیرند.

شورای ولایتی بادغیس ابراز نگرانی کرده که اگر دولت محلی روند دفاعی را در مقابل مخالفان مسلح دولت ادامه دهند، سال آینده مراکز ولسوالی‌ها هم در معرض سقوط قرار گیرند.

فرید اخیزی، عضو شورای ولایتی بادغیس به وطن24 گفت: حالت دفاعی دولت و نیروهای امنیتی در مقابل گروه‌های هراس افگن، روز به روز امتیازات بیشتری را به این گروه‌ها می‌دهد.

تصرف نقاطی بیشتر از خاک بادغیس، دریافت بیشتر مالیات از مردم و وارد کردن تلفات سنگین به نیروهای امنیتی از جمله امتیازاتی است که با وجود این وضعیت نصیب طالبان خواهد شد.

آقای اخیزی ادامه داد که اگر دولت بر ضد طالبان عملیات راه‌انداز کند و همچنان حالت تدافعی خود را مقابل آنان حفظ کند، شکی نخواهد بود که حتی مراکز ولسوالی‌ها هم در معرض سقوط قرار گیرند.

با وجود آنکه مقام‌های دولتی همواره از مبارزه جدی با گروه‌های هراس افگن سخن میگویند اما امسال مردم بادغیس شاهد آن بودند که برخی مناطق آنان به کنترل طالبان در می‌آید.

مناطقی از جوند، قادس و مقر در جریان سال روان به دست طالبان در آمده است.

اما مقام‌های امنیتی دیدگاه شورای ولایتی را مبنی بر دفاعی بودن عملکرد نیروهای امنیتی و دفاعی در مقابل طالبان را رد می‌کند.

غلام‌سرور حیدری، آمر امنیت فرماندهی پلیس بادغیس می‌گوید: در دو ماه گذشته نیروهای امنیتی چند عملیات را به ضد طالبان به راه انداختند که دستآوردهایی خوب را به همراه داشتند.

او اشاره کرد که در این عملیات، مقدار زیادی از اسلحه طالبان به دست نیروهای امنیتی افتاد و چندین تن از اعضای این گروه هم کشته و یا زخمی شدند.

آمر امنیت فرماندهی پلیس بادغیس ادامه داد که تمام ارگان‌های امنیتی و دفاعی این ولایت هم اکنون در هماهنگی کامل قرار دارند و با قدرت مقابل هراس افگنان ایستاده‌اند.

آقای حیدری افزود که با تغییر در رهبری ارتش، این نیروها عملکرد خوبی را نسبت به گذشته داشته‌اند.

گرچه در روزهای اخیر درگیری شدیدی در بادغیس رخ نداده اما همواره ولسوالی‌های این ولایت صحنه نبردهای سنگین بوده است.

بالامرغاب، قادس و جوند از ولسوالی‌های هستند که طالبان بیشترین نفوذ را در آن‌ها دارند و دیده شده که حتی مرکز این ولسوالی‌ها گاهی مورد هجوم این گروه قرار می‌گیرند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد