چهارشنبه, 30 جوزا 1397
شناسه خبر:1105

بغدادی اسرائیل را دشمن خود خواند

  • انداز قلم
امنیتی

ابوبکر بغدادی رهبر گروه تروریستی داعش در یک پیام صوتی تاکید کرده است که حملات امریکا و روسیه نتوانسته که این گروه را تضعیف کند.

ابوبکر بغدادی رهبر گروه تروریستی داعش در یک پیام صوتی تاکید کرده است که حملات امریکا و روسیه نتوانسته که این گروه را تضعیف کند.

 

شبکه های تلویزیونی عرب، پیامی صوتی منتسب به ابوبکر بغدادی را منتشر کرده اند که وی در این پیام می‌گوید که داعش همچنین آماده نبرد است.

او کشورهای اسلامی را متهم به همکاری با کشورهای غربی نموده و بیان داشته که اکنون داعش نه فقط با صلیبی‌ها بلکه با کل جهان در حال جنگ است.

در پیام منتسب به رهبر داعش او می‌گوید که هر چند این گروه بخش‌هایی از اراضی زیر کنترلش را از دست داده، هنوز وضع خوبی دارد.

او به عربستان سعودی به خاطر تشکیل ایتلافی از کشورهای مسلمان علیه این گروه حمله کرده است و گفته است: " اگر این ایتلاف اسلامی بود خودش را از اربابان یهودی و صلیبی‌اش رها می‌کرد و کشتن یهودیان و آزادی فلسطین را هدف خود قرار می‌داد."

او همچنین اسراییل را تهدید کرده و به اسراییلی‌ها هشدار داده که "ما روز به روز به شما نزدیکتر می‌شویم."

بغدادی افزوده است: " آنان در عراق و افغانستان-امریکا و متحدانش- ادب شدند؛ نمی‌توانند زمینی بیایند چون می‌دانند ما منتظرشان هستیم".

وی تاکید کرده است: " می‌دانند که این، جنگ آخر است و ما به آنان حمله می‌کنیم بدون اینکه آنان به ما حمله کنند و اسلام دوباره جهان را فرا می‌گیرد تا برپایی قیامت برای همین ورود خود را به تاخیر می‌اندازند تا مزدوران بیشتری جمع کنند از کردهای مرتد و روافض".

او گفت: " یکی از ایتلافهای‌شان شکست می‌خورد؛ ایتلاف جدیدی تشکیل می‌دهند و حتا اخیرا یکی از این ایتلاف‌ها را به دروغ اسلامی خواندند".

در هفت ماه گذشته این اولین پیامی است که از رهبر داعش منتشر می‌شود و تاکنون هیچ منابع رسمی اصالت این پیام صوتی را تایید نکرده است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد