امروز : دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۶

Logo moharram 2

اختصاصی /

فرمانده پلیس هرات: با افراد مسلح و سودجو قاطعانه برخورد خواهد شد

فرمانده پلیس هرات: با افراد مسلح و سودجو قاطعانه برخورد خواهد شد
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۳/۱۴ - ۱۵:۳۲ |
کد خبر : ۶۲۳۶ |
امنیتی

پلیس ولایت هرات 130 میل سلاح سبک و جنگ افزار را صبح امروز به برنامه دایاگ تحویل داد.

به گزارش خبرگزاری وطن24، این سلاح ها درجریان چهارماه گذشته از سطح شهر و ولسوالی‌های ولایت هرات توسط کارمندان مدیریت مبارزه با تروریزم فرماندهی پلیس هرات جمع‌آوری شده است.

محمد آصف رحیمی، والی هرات ضمن قدردانی از تلاش پولیس و نیروهای امنیتی به خاطر تامین امنیت مساجد و مراکز رای دهی در شهر و ولسوالی‌های این ولایت افزود که این سلاح‌ها از داخل شهر و از نزد افراد مسلح و زورمندان به دست آمده است.

به گفته والی هرات، 24 میل کلاشینکوف، یک میل سیمینوف، دو میل راکت انداز، یک قبضه بم افکن، هفت میل تک تیر، یک میل صد تیر، 74 میل تفنگچه‌های گوناگون و17 میل تفنگ‌های امبرلیس اتومات تحویل داده شد.

والی هرات گفت :"تلاش‌ها وتدابیراخیر پلیس در راستای برخورد با عوامل جرم و جنایت باعث تامین امنیت و افزایش رضایت‌مندی مردم شده است .

این مقام بلندرتبه دولتی همچنان ازاقدامات پلیس مبارزه با تروریزم در زمینه مبارزه با هراس افگنی وجمع آوری این مقدار سلاح و مهمات قدردانی کرد.

گفته شده که در پیوند به این مقدار سلاح ومهمات، 50 تن از افراد غیرمسول، بزه‌کار، دزدان و تروریستان دستگیر و به ارگان‌های عدلی و قضایی معرفی شده‌اند.

از سویی دیگر، امین الله امرخیل، فرمانده پلیس ولایت هرات هم ازتحویل‌دهی یک محموله دیگر اسلحه و مهمات به برنامه دایاگ درهفته آینده خبرداد.

وی گفت: "این مقدار سلاح که قرار است به برنامه دایاگ تحویل داده شود توسط پلیس جنایی کشف شده است".

فرمانده پلیس هرات به افراد مسلح و سودجو هشدار می‌دهد که مانند دیگر مردم به زندگی عادی خود ادامه دهند؛ درغیر آن صورت با آنان قاطعانه برخورد خواهد شد.

آقای امرخیل بیان داشت که نیروهای امنیتی در ظرف 10 روز گذشته توانسته‌اند که 35 تن از افرادی را که دست به آشوب می‌زدند و یا به تابیری "قروتک" خوانده می‌شدند، را دستگیر کند.

وکیل احمد کرخی، رئیس کمیته امنیتی شورای ولایتی هرات هم که در مراسم تحویل دهی این سلاح‌ها حضور داشت گفت: با افرادی که دست به آشوب در شهر می‌زنند، باید به طور جدی برخورد صورت گیرد.

او از مسئولان امنیتی خواست که تمام تلاش خود را بکنند تا جلو اشخاص ولگرد گرفته شود تا برای مردم مشکل ایجاد نکنند.

همواره ولایت هرات که نسبت به دیگر ولایت‌های کشور از امنیت نسبی خوبی برخوردار است، با مشکل وجود سلاح به صورت غیرقانونی در بین مردم روبرو بوده است.

telegram

3

D Do new

6