پنج شنبه, 28 سرطان 1397
شناسه خبر:5738
عضو شورای ولایتی:

حملات طالبان شدید است و سقوط مرکز فراه بعید نیست

  • انداز قلم
گزارش ویژه

یک عضو شورای ولایتی فراه باور دارد که با سقوط منطقه شمالگاه، احتمال دارد مرکز این ولایت به کنترل مخالفان مسلح دولت درآید.

یک عضو شورای ولایتی فراه باور دارد که با سقوط منطقه شمالگاه، احتمال دارد مرکز این ولایت به کنترل مخالفان مسلح دولت درآید.

جمیله امینی، عضو شورای ولایتی فراه به وطن24 گفت: جنگ در منطقه شمالگاه که تنها شش کیلومتر فاصله دارد شدید است و اگر وضع به همین شکل ادامه یابد این منطقه به تصرف طالبان در خواهد آمد.

وی سقوط شمالگاه و دیگر مناطق اطراف مرکز فراه را خطری جدی خوانده و گفته بعید نیست که پس از آن شهر هم به دست طالبان افتد.

عضو شورای ولایتی فراه بیان می‌کند که هر شب نبردهای نفس‌گیر در شمالگاه رخ می‌دهد و آغاز کننده جنگ هم طالبان می‌باشند.

سقوط چندبارۀ پاسگاه‌های امنیتی در این منطقه و تلفات سنگین نیروهای امنیتی گواه آن است که نبض جنگ در دست طالبان بوده و به گونه سازماندهی شده نقشه تصرف این منطقه و به دنبال آن سقوط شهر فراه در سَر فرماندهان این گروه است.

خانم امینی ادامه داد که طالبان در بسیاری از درگیری‌ها کمین کرده و به نیروهای امنیتی تلفات وارد می‌کنند اما پلیس و ارتش چنین توانی را ندارند و این نشان از قدرت بیشتر جنگی این گروه است.

او می‌گوید یکی از علت‌های برتری این گروه در نبردها هم استفاده از جنگ‌افزار‌های پیشرفته‌تر نسبت به نیروهای امنیتی است، اسلحه دوربین‌دار، زیکو1 و دهشکه از نمونه تجهیزاتی است که طالبان دارند.

عضو شورای ولایتی فراه ابراز نگرانی کرد که شانس نیروهای امنیتی برای حفظ منطقه شمالگاه پایین است و این قسمت در خطری جدی به سر می‌برد.

گل‌بهار مجاهد، آمر امنیت فرماندهی پلیس فراه هم گفته "دشمن" از تمام استقامت‌ها تلاش دارد تا راهی به سوی مرکز این ولایت باز کند.

وی می‌گوید: "آنها این آرمان را دارند که از طریق پشت‌رود و شمالگاه وارد مرکز شوند اما نه از طریق پشت‌رود و نه از طریق شمالگاه دشمن نمی‌تواند نفوذ کند، من این اطمینان را می‌دهم که پلان طالبان برای دسترسی به مرکز برآورده نخواهد شد."

آمر امنیت فرماندهی پلیس فراه اشاره کرد که حملات طالبان در تمام نقاط تا کنون به عقب زده شده و نیروهای امنیتی پاسخ آنان را داده‌اند.

آقای مجاهد از آغاز یک عملیات خبر داد که قرار است بر مواضع طالبان صورت گیرد، به گفته او به زودی احتمال راه اندازی سرکوب این گروه وجود دارد.

در هفته‌های اخیر اعضای طالبان خود را به دروازه‌های شهر فراه رسانده‌اند، این گروه حملات زیادی را بر پاسگاه‌های امنیتی انجام داده و خسارات و تلفات قابل ملاحظه را بر آنان وارد کرده‌اند.

گرچند برخی از فرماندهان و شمار زیادی از افراد این گروه کشته شدند اما طوری که شواهد نشان می‌دهد، عزم آنان برای تداوم نبردها جدی است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد