چهارشنبه, 31 اسد 1397
شناسه خبر:4591
همراه با ویدئو:

چرا خبرگزاری وطن24 مقام نخست را گرفت؟

  • انداز قلم
گزارش ویژه

خبرگزاری وطن24 با عمر 5 ساله خود توانست که در فستیوال بهترین‌های رسانه‌ای انستیتوت مطالعات و تحقیقات رسانه‌ای افغانستان به عنوان بهترین وبسایت خبری هرات و غرب کشور شناخته شود.

خبرگزاری وطن24 با عمر 5 ساله خود توانست که در فستیوال بهترین‌های رسانه‌ای انستیتوت مطالعات و تحقیقات رسانه‌ای افغانستان به عنوان بهترین وبسایت خبری هرات و غرب کشور شناخته شود.


این رای و مقام از سوی شماری از استادان توانمند خبرنگاری و یک نهاد علمی در این رشته به وبسایت خبرگزاری وطن24 اعطا شد.
فیصل کریمی، مسئول انستیتوت مطالعات و تحقیقات رسانه‌ای افغانستان می‌گوید که تمامی اصول و نکات بی طرفی و معیارهای درست شناسی در این فستیوال رعایت شده و شفافیت لازم به کار گرفته شده است.
به بیان او، در این فستیوال بهترین رسانه‌ها و تولیدات رسانه‌ای معرفی شدند که وبسایت خبرگزاری وطن24 به عنوان بهترین وبسایت در این حوزه شناخته شد و توانست تندیس مقام اول را به دست آورد.
اما وطن24 چه مشخصه‌هایی داشت که مقام اول را به دست آورد؟
آریا رئوفیان، رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات می‌گوید تمامی نکات علمی، تخصصی و اصولی ژورنالیزم توسط این رسانه رعایت می‌شود و اینکه توانست تا مقام اول در این بخش را به دست آورد، نشانگر تلاش مسئولان این وبسایت توانمند بوده است.
به گفته او، رسانه وطن24 در رده رسانه‌های حرفه‌ای افغانستان قرار دارد که در سطح حوزه غرب افغانستان یگانه رسانه سایبری است که اصول خبرنگاری را به درستی پیش می‌برد.
آقای رئوفیان به عنوان رئیس اداره فرهنگ ولایت هرات از مسئولان این اداره می‌خواهد تا همچنین به فعالیت خود ادامه دهند و بتوانند به عنوان نماد یک رسانه قدرتمند و موفق در کشور عرض اندام داشته باشند.
وطن24 در آینده
یحیی فولادی، مسئول خبرگزاری وطن24 از این خبر می‌دهد که فعالیت‌های این رسانه در سال جاری گسترش بیشتری پیدا می‌کند.
به بیان او، اینکه مقام اول یک فستیوال بزرگ و فوق العاده علمی نصیب خبرگزاری وطن24 شده، ضمن جایگاه بلند معنوی، مسئولیت بزرگتر را بر عهده اعضای این رسانه گذاشته است.
وی معتقد است که پس از این باید نیروهای وطن24 به صورت جدی تری عمل کنند تا ضمن اطلاع رسانی درست و دقیق به مردم، در رقابت‌های بزرگ‌تری که قرار است تا در سال آینده به وجود بیاید، مقام خوبی را از آن جامعه رسانه‌ای غرب کشور کنند.
وبسایت خبرگزاری وطن24 فعالیت خود را از سال 1390 در ولایت هرات آغاز کرد که به تهیه و نشر مطالب، خبر و گزارش از حوزه غرب و جنوب غرب کشور پرداخت.
یکی از عمده‌ترین شاخصه‌های قدرتمندی خبرگزاری وطن24، استفاده بیش از 90 درصد رسانه‌های دیداری، شنیداری و چاپی کشور و به خصوص ولایت هرات از مطالب این رسانه در سرویس‌های خبری شان است.
تمامی کارکنان این رسانه که شامل سردبیر، گزارشگران، خبرنویسان، عکاس و گرافیست هست، دانش آموخته دانشکده ژورنالیزم می‌باشند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها