یکشنبه, 28 اسد 1397
شناسه خبر:7459

اداره امور زنان در تلاش از بین بردن خشونت علیه زنان است

  • انداز قلم
اجتماعی

نخستین جلسه کمیسیون ولایتی منع خشونت علیه زنان در ولسوالی گذره ولایت هرات برگزار شد.

نخستین جلسه کمیسیون ولایتی منع خشونت علیه زنان در ولسوالی گذره ولایت هرات برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری وطن24، در خبرنامه اداره امور زنان ولایت هرات آمده است که از آغاز تاسیس کمیسیون منع خشونت علیه زنان این هفتادمین جلسه کمیسیون و نخستین جلسه در سطح ولسوالی است که برگزارمی‌شود.

به نقل از خبرنامه، عزیزه کریمی، سرپرست ریاست امور زنان می‌گوید: قرار است در تمام اداره‌های دولتی و ولسوالی‌های 15 گانه، کمیته‌های منع آزار و اذیت برای رسیدگی به موارد توهین، تحقیر و خشونت‌های لفظی علیه زنان ایجاد ورسیدگی صورت گیرد.

خانم کریمی برگزاری کمیسیون منع خشونت در ولسوالی گذره را نشانی از جدیت مسئولان در امر مبارزه باخشونت در ولسوالی‌ها خواند.

از سویی هم مونسه حسن زاده، معاون امور اجتماعی مقام ولایت هرات، تلاش‌ها و ابتکارات مسئولان ریاست امور زنان را در برای رسیدگی به قضایای خشونت موثر دانست و از علمای کرام و متنفذین خواست تا پیرامون حق و حقوق زنان از دیدگاه دین‌ مبین اسلام، صلح و امنیت در خطبه‌های نماز جمعه تبلیغ نمایند.

معاون اجتماعی مقام ولایت ایجاد کمیته‌های منع آزار واذیت در ادارت دولتی و برگزاری کمیسیون‌ منع آزار واذیت زنان و اطفال را ارزنده خوانده، و قاطعیت ولسوال گذره را در امر بازداشت متهمین جرایم خشونت علیه زنان و افراد متخلف از قانون را مثبت عنوان کرد.

بر اساس گفته‌ها، قرار بر این شده تا‌ مسئولان ولسوالی گذره هر سه ماه یک بار گزارش منظمی از وضعیت زنان این ولسوالی به کمیسیون ارایه نمایند.

گزارش‌هایی مبنی خشونت علیه زنان همواره در افغانستان وجود داشته و تلاش‌هایی هم برای محو خشونت ها صورت گرفته، اما با آن هم آمارهای خشونت علیه زنان قابل توجه است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد