یکشنبه, 28 اسد 1397
شناسه خبر:7428
اداره محیط زیست هرات:

استفاده بی‌رویه آب‌های زیرزمینی به بُحران آب می‌انجامد

  • انداز قلم
اجتماعی

اداره محیط زیست هرات از کاهش آب‌های زیر زمینی دراین ولایت نگران است و خواهان همکاری شهروندان می‌باشد.

اداره محیط زیست هرات از کاهش آب‌های زیر زمینی دراین ولایت نگران است و خواهان همکاری شهروندان می‌باشد.


به گزارش خبرگزاری وطن24، نصیراحمد فضلی، رئیس اداره محیط زیست هرات می‌گوید: باید ازآب‌های زیر زمینی استفاده درست صورت بگیرد تا درآینده با کمبود آب رو به رو نشویم.
به بیان وی، خشک سالی که امسال درکشور به وجود آمده بر آب‌های زیر زمینی تأثیر گذار بوده است.
آقای فضلی گفت: ریاست محیط زیست هرات در این زمینه با مقامات حوزه دریایی هریرود و شهرداری این ولایت صحبت کرده تا از حفر چاه‌های غیرقانونی جلوگیری کنند.
رئیس اداره محیط زیست هرات از تمام شهروندان این ولایت می‌خواهد که از منابع آبی زیر زمینی استفاده درست نمایند تا در آینده به کمبود آب دچار نشویم.
از سویی دیگر او از ادامه کار کوره‌های خشت پزی در نزدیک شهر به شدت انتقاد کرده و به مالکان کوره‌های خشت پزی هشدار داد که باید کارشان را هرچه زودتر از نزدیک شهر جمع نمایند.
او به مالکان کوره‌های خشت پزی که در ولسوالی انجیل فعالیت می‌کنند گفت: تصمیم جدی گرفته شده اگر تا یک ماه دیگر کوره‌هایشان را جمع نکنند و به جای دیگر انتقال ندهند آنان به ارگان‌های عدلی وقضایی معرفی خواهند شد.
به نقل از وی، 89 کوره خشت پزی درهرات وجود دارد که تعدادی از آنها به صورت غیرقانویی در نزدیکی شهر فعالیت دارند که باعث تهدید محیط زیست شده ‌است.
درهمین حال جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات می‌گوید: اداره محلی هم با این نظر موافق بوده و باید کوره‌های خشت پزی از اطراف شهر جمع آوری شود و به جای دیگر انتقال داده شوند.
آقای فرهاد هشدار داد هر کسی که از این امر سرپیچی کند با آنان به شدت برخورد صورت گرفته و به اداره‌های عدلی وقضایی معرفی خواهند شد.
در گذشته هم نگرانی‌هایی از وجود کوره‌های خشت پزی و وجود حمام های دودزا در ولایت هرات وجود داشت.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد