یکشنبه, 28 اسد 1397
شناسه خبر:7424
خطیب نماز جمعه:

قاتلان علمای دین را هر چه زودتر پیدا کنید

  • انداز قلم
اجتماعی

خطیب نماز جمعه این هفته مسجد جامع صادقیه هرات می‌گوید که مسئولان حکومتی و امنیتی کشور باید که هر چه زودتر عاملان شهادت علمای دین و حملات تروریستی به مساجد را پیدا کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته مسجد جامع صادقیه هرات می‌گوید که مسئولان حکومتی و امنیتی کشور باید که هر چه زودتر عاملان شهادت علمای دین و حملات تروریستی به مساجد را پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، حجت الاسلام احمدعلی جبرئیلی، خطیب نماز جمعه این هفته (جمعه، 22 سرطان) مسجد جامعه صادقیه هرات می‌گوید: اگر عاملان شهادت عملای دین و حملات تروریستی به مساجد پیدا نشوند، بی مسئولیتی مسئولین حکومتی و امنیتی را در قبال علمای دین نشان می‌دهد.

آقای جبرئیلی گفت: 20 روز از شهادت شیخ جعفر توکلی می‌گذرد اما تا کنون هیچ سرنخی برای پیدا شدن قاتلان این عالم دین پیدا نشده است.

به گفته وی: مسئلولین امنیتی و هیئتی که برای این موضوع تشکیل شده بود، قول قطعی داده بودند که این مسئله را با تمام قوت و به طور اساسی پیگیری خواهند کرد.

خطیب نماز جمعه علاوه کرد که خواست مردم هرات از مسئولان حکومتی و امنیتی این است که هر چه زودتر عاملان تمام حملات ترویستی به مساجد و قاتلان علمای دین را پیدا کرده و به پنجه قانون بسپارند.

آقای جبرئیلی گفت که اگر در این امر تعللی صورت بگیرد و نتیجه مشخص نشود، ذهنیت مردم نسبت به مسئولان حکومتی و امنیتی خراب خواهد شد.

وی همچنین از ادامه خطبه های نماز جمعه از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور یاد کرد و گفت دولت باید بیشتر از پیش به فکر این نیروها باشد.

او افزود که دولت باید برای سربازانی که در نقاط مختلف کشور در محاصره دشمن و مخالفان مسلح قرار دارند، برنامه منظمی داشته باشد و در اسرع وقت امکانات و تجهیزات لازم را به آنان برساند.

آقای جبرئیلی با ذکر این مورد که نیروهای امنیتی کشور، فرزندان همین ملت هستند گفت: کشورهای قدرتمندی هم که در افغانستان پایگاه‌های نظامی دارند و شمار زیادی از نیروهای خارجی در افغانستان حضور دارند، باید در تکمیل تجهیزات مورد نیاز نیروهای افغان کوتاهی نکنند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد