شنبه, 30 سرطان 1397
شناسه خبر:7286
شماری از مردم هرات:

مقامات از غاصبان حمایت نکنند

  • انداز قلم
اجتماعی

شماری از مردم ولایت هرات در اعتراض به غصب زمین و بند کردن کانال‌های آب از سوی زورمندان در این ولایت دست به اعتراض زدند.

شماری از مردم ولایت هرات در اعتراض به غصب زمین و بند کردن کانال‌های آب از سوی زورمندان در این ولایت دست به اعتراض زدند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، حاجی کبیر احمد، نماینده مردم در غرب ولسوالی انجیل هرات می‌گوید که افراد زورمند به کمک مقامات بلندرتبه دولتی کانال های آب آنها را غصب کرده‌اند.

به گفته او این کانال آب از پل غیزان شروع می شود و به دهها روستا آب می رساند.

حاجی کبیر احمد علاوه کرد که زورمندان به بهانه اینکه برای خود راه رفت و آمد درست می‌کنند، این منطقه را غصب و اقدام به ساختمان سازی کرده‌اند.

وی دولت را در این قسمت ضعیف خواند و گفت که اگر به مشکل آنها رسیدگی نشود، با اشتراک هزاران نفر از مردم منطقه، دست به اعتراض بزرگتری خواهند.

او در ادامه گفت که نزدیک به 140 هزار خانواده از این کانال آب استفاده می کنند و زمین‌های کشاورزی آنان آبیاری می‌شود، اما اکنون به دلیل ساخت و سازها چشمه‌های آب آن خشک شده است.

از سویی دیگر، جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، اتهامات وارده بر مقامات بلندرتبه دولتی را رد می‌کند و می‌افزاید که کمیته ویژه‌ای موضوعات غضب زمین را بررسی می‌کند.

به گفته فرهاد، اداره ولایت هرات در راستای مبارزه با فساد و غصب زمین اراده قوی دارد و هیچ یک از مسئولان در هر سطحی که باشند، حق حمایت از غاصبان را ندارند.

وی علاوه کرد که در این مورد هم قبلا شکایت شده بود و موضوع به ارگان‌های عدلی وقضایی سپرده شده و این ارگان‌ها به گونه جدی در حال پیگیری هستند.

سخنگوی والی هرات گفت که اگر سند و شواهدی مبنی بر غضب زمین یا حمایت از غاصبان از سوی مقامات اداره محلی وجود داشته باشد، این اداره حاضر به پاسخگویی خواهد بود.

موضوع غضب زمین از سال‌های گذشته در ولایت هرات وجود داشته است.

گاهی اوقات هم این موضوع دامن‌گیر مسئولان اداره‌های دولتی شده است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد