شنبه, 30 سرطان 1397
شناسه خبر:7259

علمای دینی هرات میان دولت و طالبان قرآن را قرار دادند

  • انداز قلم
اجتماعی

در همایشی که با حضور شماری از علمای دینی در دومین روز عید فطر در هرات برگزار شد، از طالبان درخواست تن دادن به صلح و بیرون رفتن از جنگ شد.

در همایشی که با حضور شماری از علمای دینی در دومین روز عید فطر در هرات برگزار شد، از طالبان درخواست تن دادن به صلح و بیرون رفتن از جنگ شد.

مولوی غلام سرور بارکزی، رئیس کمیته صلح ولایتی هرات، خطاب به طالبان گفت: "خودتان دیدید که چقدر خوب و دلنشین، روزهای عید فارغ از جنگ و خونریزی سپری شد و این یکی از تبعات مثبت صلح است."

او از طالبان خواست که به آرامش این روزها توجه کنند و بدانند که با آتش بس میتوان شادی زیادی را به مردم هدیه داد.

آقای بارکزی در ادامه بیان کرد که پیشنهاد صلح همواره به طالبان ارسال میشود و امیدواری بر این است که برای رشد و امنیت کشور به لبیک بگویند.

از سویی دیگر سیدمحمد شیرزادی، رئیس ارشاد، حج و اوقاف ولایت هرات در این نشست قرآن را میان طالبان و دولت قرار داد و گفت: "هم دولت و هم طالبان هر دو مسلمان هستند و در قرآن تاکید شده که برادران مسلمان و مومن به صلح و آشتی با یکدیگر روی بیاورند."

او گفت که طالبان با الگو قرار دادن "صلح حدیبیه" که در صدر اسلام رخ داد، به فکر امنیت و آرامش جامعه شوند.

آقای شیرزادی تاکید کرد که طالبان و دولت به خاطر خدا و قرآن دست از جنگ بردارند و زمینه افغانستانی فارغ از دغدغه را فراهم آورند.

گفتنی است که در نقاط مختلف کشور و به خصوص اینجا در هرات، طالبان به صورت مشترک در نماز جمعه در کنار نیروهای دولتی حضور یافته اند.

این اتفاق بی مانند در دو روز گذشته رخ داده است.

گروه طالبان همچنین با پخش اعلامیه ای در نقاط مختلف هرات، از آتش بس این روزها استقبال کرده اند.

آنان در این اعلامیه گفته اند که این آتش بس برای آرامش جامعه بوده و حسن نیت گروه خود دانسته اند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد