دوشنبه, 29 اسد 1397
شناسه خبر:7230

50 پرنده "مینا" در هرات به خانه خود بازگشتند

  • انداز قلم
اجتماعی

اداره محیط زیست ولایت هرات از فروش و قاچاق پرندگان در این ولایت جلوگیری کرد.

اداره محیط زیست ولایت هرات از فروش و قاچاق پرندگان در این ولایت جلوگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری وطن24، در خبرنامه اداره محیط زیست ولایت هرات آمده است که بر اساس اطلاعات مردم به این ریاست، از خرید و فروش پرنده‌ای به نام "مینا" توسط افرادی که در حال جمع آوری برای فروش و قاچاق این پرنده بودند، جلوگیری صورت گرفت.

به گفته خبرنامه، این پرندگان که تعداد آنها به 50 بال می‌رسد، از بازار پرنده فروشان در منطقه اسپین ادی، محله نو، درب قندهار و درب عراق به دست آمده است.

بر اساس این نوشته، مطابق به حکم شماره (1700) به تاریخ 19/3/1389 دولت جمهوری اسلامی افغانستان، ماده‌های (51،49 ـ 55،52 ـ 56،57 ) قانون محیط زیست و صراحت ماده 15 قانون اساسی کشور، قاچاق، تجارت و انتقال انواع پرنده‌های وحشی منع قرار داده شده است.

اداره محیط زیست ولایت هرات می‌گوید: با توجه به این که فصل "چوچه گذاری" انواع پرندگان فرا رسیده است، حفاظت و نگهداری از "ثروت‌های ملی" از جمله نسل‌های حیوانی و انواع پرندگان بومی مانند "مینا، باز" عکه، کلاغ، کبک، سارمینا، جل و ..." وظیفه تمام مردم و مسئولین این اداره می‌باشد.

این اداره از تمام شهروندان ولایت هرات می‌خواهد تا از جمع آوری، خرید و فروش انواع پرندگان بومی و نایاب دست بکشند.

این نخستین باری است که اداره محیط زیست ولایت هرات با شعار "حمایت از زندگی حیات وحش؛ یعنی بقای طبیعت ناب جهت زندگی بهتر انسان‌ها" چنین اقدامی می‌کند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها