جمعه, 29 سرطان 1397
شناسه خبر:7028
رئیس شبکه نهادهای مدنی فراه:

در نا امنی‌های فراه دست شورای ولایتی دخیل است/ رئیس شورا در حال نبرد

  • انداز قلم
اجتماعی

شماری از فعالان مدنی در ولایت فراه می‌گویند که در حال حاضر مرکز این ولایت به شهری طاعون زده شبیه شده و هیچگونه رفت و آمد مردم جریان ندارد.

شماری از فعالان مدنی در ولایت فراه می‌گویند که در حال حاضر مرکز این ولایت به شهری طاعون زده شبیه شده و هیچگونه رفت و آمد مردم جریان ندارد.

بریالی غفاری، رئیس شبکه نهادهای مدنی فراه با صراحت کامل، جنگ امروز فراه را ناشی از اختلافات میان شماری از اعضای شورای ولایتی و شخص والی می‌داند.

او می‌گوید: "برخی از اعضای شورای ولایتی ارتباطاتی را دارند و به این دلیل که والی نگذاشته تا آنان بیشتر از حد و صلاحیت خود قدم بردارند، چنین مسائلی را دامن زده‌اند."

وی تاکید می‌کند که با حمایت همین شورای ولایتی برخی از افراد فاسد در بدنه پلیس که با طالبان همدست بودند و عضو برجسته مافیای فراه هم هستند، دوباره به این ارگان راه یافته‌اند.

با اینکه غفاری از کسی نام نبرده، اما این گفته های او بدون ارتباط با مسئله برکناری قادرخان، معاون آمریت امنیت پلیس فراه و تقرر دوباره او نیست.

او تاکید می‌کند که دولت هم در جنگ امروز نقش دارد و دلیلش هم عدم راه اندازی عملیات‌های تصفیه‌ای قبل از این رویداد بوده است.

این در حالی است که فرید بختور رئیس شورای ولایتی فراه به وطن24 گفته که در صحنۀ نبرد با طالبان قرار دارد.

او می‌گوید که از صبح تا بحال در تلاش امن سازی ولایت فراه است و اکنون هم با نیروهایش در حال نبرد با طالبان و پیش تر از خط نیروهای امنیتی قرار دارد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد