پنج شنبه, 28 سرطان 1397
شناسه خبر:6836

900 خانوادۀ غوری از آفتاب برق می‌گیرند

  • انداز قلم
اجتماعی

برای 900 خانواده در شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور دستگاه‌های برق خورشیدی توزیع شد.

برای 900 خانواده در شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور دستگاه‌های برق خورشیدی توزیع شد.


این دستگاه‌ها طی محفلی با حضور داشت مسئولان اداره محلی این ولایت برای خانواده‌های شهرک "امیرشنسب غوری" در شهرفیروزکوه توزیع گردید.
عبدالرؤف غفوری، رئیس مهاجرین و عودت کنندگان غور می‌گوید که این دستگاه‌های کوچک، شامل یک تخته سولر همراه با پاوربانگ آن بوده وظرفیت ذخیره هفت ساعت چارچ را دارد.
او می‌گوید، ارزش این دستگاه‌ها بیش از 15 میلیون افغانی بوده که از بودجه انکشافی وزرات مهاجرین خریدار و برای خانواده‌های شهرک مهاجرین "امیرشنسب غوری" توزیع گردیده است.
به گفته رئیس مهاجرین غور شرکت وارد کننده این دستگاه‌های برقی کوچک، تعهد سپرده است تا در طی یک سال آینده خدمات ترمیم این دستگاه‌ها را رایگان برای این خانواده‌ها انجام دهد.
درهمین حال شماری ازخانواده‌های که این کمک‌ها را دریافت کرده‌اند با ابراز خرسندی از حکومت، می‌گویند که آنان هنوزهم به خدمات صحی، راه سازی وآب آشامیدنی صحی دسترسی ندراند.
آنان از حکومت می‌خواهند تا به این مشکلات شان نیز توجه کند.
غلام ناصر خاضع، والی غور نیز شهرک امیرشنسب غوری را یکی از محروم ترین مکان‌ها در این شهر عنوان کرده و می‌گوید که حکومت در تلاش عرضه خدمات شهری در این شهرک است.
این دستگاه‌های کوچک برق سولری در حالی برای خانواده‌های شهرک مهاجرین امیرشنسب غورتوزیع می‌شود که که با گذشت دریایی هریرود از مرکز این ولایت هنوز هم شهروندان آن تنها سه ساعت در یک شبانه روز از روشنایی برق جنراتوری استفاده می‌کنند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد