دوشنبه, 25 سرطان 1397
شناسه خبر:6635

حمایت کنندگان داعش به دنبال انتقام در کشورهای منطقه هستند

  • انداز قلم
اجتماعی

رئیس انجمن دوستی ایران و افغانستان در مراسم بزرگداشت از شهید مزاری که با حضور محمد محقق برگزارش شده بود، مزاری را حماسه ساز دانست.

رئیس انجمن دوستی ایران و افغانستان در مراسم بزرگداشت از شهید مزاری که با حضور محمد محقق برگزارش شده بود، مزاری را حماسه ساز دانست.

آقای اسماعیلی، رئیس انجمن دوستی ایران و افغانستان گفت: " شهید مزاری علاوه بر اینکه از توان فرماندهی و سازماندهی بالایی برخوردار بود اما هیچگاه خود را از مشورت فرماندهان و مسئولین جهادی بی‌بهره نمی‌ساخت."
وی افزود: شهید ربانی، شهید مصطفی کاظمی، شهید استاد توانا و شهید احمد شاه مسعود و همه شهدای نهضت اسلامی افغانستان شایسته تجلیل و قدردانی هستند.
او بیان داشت که ملت افغانستان هیچگاه در برابر متجاوزین به سرزمین خود سر فرود نیاوردند و همواره در طول تاریخ حماسه‌های بزرگی را خلق کرده‌اند.
به گفتۀ آقای اسماعیلی، شکست بریتانیای کبیر، شکست ارتش سرخ شوروی و نیز مقاومت در برابر متجاوزین غربی از جمله رشادت‌های مردم افغانستان است.
 وی در ادامه گفت: استکبار جهانی با همراهی حامیان جریان‌های افراط و تفریط دیروز خط فتنه و انحرافی داعش را خلق نمودند تا سرزمین‌های اسلامی را با این فتنه سرگردان نمایند."
او همچنین علاوه کرد: " به فضل الهی و همت ملت‌های افغانستان، عراق، پاکستان، لبنان، ایران، سوریه این فتنه اگرچه با ریخته شدن خون‌های پاکی همراه شد اما عقیم ماند و مقاومت بین‌الاسلامی ملت‌های مسلمان منطقه این سرطان مزمن را حل ساختند و با فضل و عنایت الهی شکست خفت‌بار و ذلیلانه‌ای را به حامیان آنان وارد نمودند."
وی گفت: امروز همان حامیان داعش در صدد انتقام‌گیری از مقاومت بین‌الاسلامی کشورهای منطقه هستند و اینجا نقش و رسالت علما و بزرگان و اندیشمندان است که با آگاهی بخشیدن به ملت‌های خود و دعوت به انسجام و وحدت اسلامی مانع از شرارت این فتنه گردند.
آقای اسماعیلی همچنین در پایان این محفل به مردم و ملت افغانستان آرزوی پیروزی و امنیت کرده است.
لازم به ذکر است که در این مراسم محمد محقق، معاون ریاست اجرائیه و شماری از بزرگان به همراه مجاهدین حضور داشتند.

vahdat 002

vahdat 003

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد