دوشنبه, 25 سرطان 1397
شناسه خبر:6295

مردم مرکز ولایت غور آب آشامیدنی ندارند

  • انداز قلم
اجتماعی

باشندگان شهر فیروزکوه،‌ مرکز غور از دسترسی نداشتن به آب آشامیدنی و مشکلات تهیه آن، شکایت می‌کنند.

باشندگان شهر فیروزکوه،‌ مرکز غور از دسترسی نداشتن به آب آشامیدنی و مشکلات تهیه آن، شکایت می‌کنند.

این باشندگان می‌گویند که برای دسترسی به آب آشامیدنی فاصلۀ زیادی را پشت سر می‌گذارند و ساعت‌ها انتظار می‌کشند تا بشکه آبی برای نوشیدن پیدا کنند.
به گزارش وطن24، نوراحمد، از باشندگان شهرک مهاجران غور می‌گوید که او هیچ آبی برای نوشیدن در خانه اش ندارد و در کنار دیگران ساعت‌ها برای تهیۀ آب انتظار می‌کشد.
وی ادامه داد: این چالش همیشه وجود داشته اما در فصل سرما چندین برابر می‌شود.
 نوراحمد از حکومت می‌خواهد برای حل این مشکل چاره‌ای بیندیشد.
به گفتۀ باشندگان غور، هرچند چاه‌های زیادی در دور و نزدیک خانه‌های‌شان حفر شده اما از مدت زیادی به این‌ طرف، چاه‌ها یکی پی دیگر در حال خشک‌ شدن‌ است.
محمدنعیم، از دیگر باشند‌گان شهرک مهاجران غور از نبود آب آشامیدنی شکایت دارد و می‌گوید که این مشکل را بارها با ادارۀ محلی، شورای ولایتی و دیگر نهادهای مسئول در میان گذاشته‌اند اما تا حال توجهی نشده است.
برپایۀ معلومات ریاست حوزۀ هریرود، پیش از این هم شماری از وزارت‌خانه‌ها به ویژه وزارت انرژی و آب برای ایجاد شبکه‌های آبرسانی در شهر فیروزکوه تلاش کرده بودند، اما این تلاش‌ها با مخالفت‌ شماری از زورمندان روبه‌رو شد.
غلام ناصر خاضع، والی غور با تأیید مشکلات باشند‌گان این ولایت در بخش آب آشامیدنی می‌گوید که به دلیل نبود انرژی برق و منابع آبی نتواسته‌اند طی چند سال گذشته به این چالش پایان دهند.
باشند‌گان غور می‌گویند، پیش از این سکتور خصوصی بخش‌هایی از شهر فیروزکوه را لوله‌کشی کرده و همچنان ذخایر آب آشامیدنی را ایجاد کرده بود اما این کار نتیجۀ مطلوبی در پی نداشته است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد