دوشنبه, 25 سرطان 1397
شناسه خبر:6291
خطیب نماز جمعه جبرئیل هرات:

از طرح جدید امنیتی دولت استقبال می‌کنیم اما اجرای آن شرط است

  • انداز قلم
اجتماعی

خطیب نماز جمعه شهرک جبرئیل هرات گفته طرح جدید امنیتی حکومت برای تامین امنیت کابل و دیگر ولایت‌ها مورد حمایت مردم است.

خطیب نماز جمعه شهرک جبرئیل هرات گفته طرح جدید امنیتی حکومت برای تامین امنیت کابل و دیگر ولایت‌ها مورد حمایت مردم است.

به گزارش وطن24، حجت الاسلام والمسلمین محمد یزدانی، خطیب نماز جمعه جبرئیل هرات در خطبه‌های این هفته، طرح جدید امنیتی حکومت را برای آوردن آرامش و امنیت در پایتخت و دیگر ولایت‌ها مورد استقبال قرار داده و آن را گامی نیک برشمرد.

او می‌گوید: نیاز است تا وضعیت امینتی در نقاط مختلف کشور به ویژه پایتخت دگرگون شود.

آقای یزدانی ادامه داد که اجرای این طرح در شرایط وخیم کنونی بسیار ضروری است و تمام اقشار جامعه آن را مورد استقبال قرار می‌دهند.

وی اشاره کرده بسیاری از طرح‌های مفید در کشور به روی کاغذ آورده می‌شوند اما در زمینه اجرای آن ضعف شدید وجود دارد اما باید توجه داشت که طرح امنیتی به هر شکل ممکن باید اجرایی شود.

حجت الاسلام والمسلمین یزدانی یادآوری کرد که نبود امنیت بر تمام بخش‌های زندگی مردم تاثیر منفی گذاشته و دشمنان افغانستان به صورت برنامه‌ریزی شده همین هدف را دنبال می‌کنند.

او گفت: نبود امنیت تجارت و صنعت، علم و فرهنگ را به چالش کشانده است.

به بیان آقای یزدانی، اگر تاجران بخواهند در داخل کشور سرمایه‌گذاری کنند، اگر دانشمندان قصد راه‌اندازی یک تحقیق علمی و یا علم‌پروری را داشته باشند، وقتی اوضاع و احوال نا امنی را می‌شنوند از کار خود دلسرد و سرانجام منصرف می‌شوند.

وی تاکید کرد که دولت باید به صورت جدی در زمینه تامین امنیت شهروندان خود وارد عمل شود.

خطیب نماز جمعه شهرک جبرئیل در بخش دیگر صحبت‌های خود، مردم را به حفظ دیانت و محافظت از ارزش‌های دینی خود دعوت کرد.

آقای یزدانی گفت: تمام مردم وظیفه دارند تا از ارزش‌های ملی و ارزش‌های دینی خود در برابر دشمنان و همچنین پدیده‌های جدید، محافظت کنند.

وی اشاره کرد که ممکن برخی پدیده‌های جدید که در حال شیوع و رشد در اجتماع هستند، مخالف ارزش‌های دینی باشد، پس باید در برابر آن ایستادگی کرد.

او ادامه داد: ابتلای جوانان به فحشا، مواد مخدر و بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی ممکن است برخواسته از پدیده‌های نوظهور در اجتماع باشد؛ اگر مردم هوشیار نباشند، ناهنجاری به خانه و خانواده آنان شیوع می‌یابد.

حجت الاسلام والمسلمین یزدانی در بخش آخر صحبت‌های خود به ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) اشاره کرد.

او گفت که حضرت زهرا(س) یک بانوی نمونه برای تمام زنان جهان و برای تمام بشریت بود و زندگی او سراسر درس بود برای تمامی انسان‌ها.

آقای یزدانی اشاره کرد که حضرت زهرا(س) در زندگی مشترک خود با حضرت علی(ع) نشان دادند که پشتوانه بسیار محکم و استواری برای همسر خود بود و نهایت امانتداری و دلسوزی را در خانه و کاشانه وی به خرج می‌داد.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین یزدانی، اگر حضرت علی(ع) دلیرانه در میدان نبرد و سیاست عمل می‌کردند، پشتیبانی و تشویق حضرت زهرا(س) یکی از دلایل عمده آن بود و حضرت علی(ع) هم بارها فرموده بودند "زهرا پشتیبان من است."

وی افزود: مردم باید تلاش کنند تا زندگی حضرت زهرا(س) را الگوی زندگی خود قرار دهند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد