چهارشنبه, 31 اسد 1397
شناسه خبر:6286
در تبیان هرات:

امام خمینی(ره)، پیشوای حکیم و تئوریسین انقلاب موفق اسلامی است

  • انداز قلم
اجتماعی

در مراسمی که به مناسبت فرا رسیدن سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) در هرات برگزار شده بود، بر خصوصیت آزادی خواهی این پیشوای بزرگ تاکید شد.

در مراسمی که به مناسبت فرا رسیدن سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) در هرات برگزار شده بود، بر خصوصیت آزادی خواهی این پیشوای بزرگ تاکید شد.

این مراسم در مرکز فعالیت‌های فرهنگی – اجتماعی تبیان هرات به راه افتاده بود.

جمعیت زیادی از روحانیون، مجاهدین و اهل کسبه در این برنامه شرکت کرده بودند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد هاشمی، مسئول دفتر تبیان هرات گفت: در این شکی وجود ندارد که فرزندی از سلاله پاک انبیا(ص) در قیام منجر به انقلاب اسلامی ایران نقش اول و برتر را داشت و توانست که با مشقت‌های زیادی این بار را به منزل برساند.

به بیان وی، انقلاب اسلامی ایران، انقلابی جهانی بود که چه در همان زمان و چه در سال‌های اخیر، تاثیراتش در سراسر دنیا قابل رویت می‌باشد.

او می‌گوید: "این انقلابی بود تا بی عدالتی‌هایی که از جانب حاکمان ستمگر شکل گرفته بود، به پایان برسد؛ انقلابی برای روحیه دادن و زنده کردن مستضعفان دنیا."

آقای هاشمی علاوه بر این، اشاره کرد: باید به این باور و ایمان کامل داشت که انقلاب اسلامی ایران، به عنوان نظامی درست و دقیق از حاکمیت اسلامی پایدار و با توان کامل باقی مانده و می‌تواند که الگوی خوبی برای کشورهای اسلامی باشد.

این روحانی در ولایت هرات همچنین به نقش وحدت اسلامی و تاثیرگذاری امام خمینی(ره) بر این دستور صریح الهی اشاره کرد.

او مطرح ساخت که این "پیشوای حکیم" با تئوری وحدت اسلامی، آینده روشنی را برای امت اسلامی در نظر گرفته است.

در کنار این گفته‌ها، عبدلرسول رحیمی، مسئول بخش فرهنگی شورای متحد مردمی افغانستان، پیروزی انقلاب اسلامی ایران را از اتفاقات و افتخارات خوب برای جامعه اسلامی عنوان کرد.

او همچنین از مردم افغانستان به عنوان مردمی غیور و مجاهد نام برد که در دوران مختلف و به خصوص در برابر کشورگشای خونریزی همچون شوروی، ایستادگی کرد.

به بیان وی، در نقاط مختلف کشورهای اسلامی، همچون این اتفاقات، به کثرت رخ داده و باید با وحدت و انسجام کامل، به یک قدرت واحد تبدیل شد.

گفتنی است که در این مراسم سخنرانان دیگری هم از علمای اهل سنت به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها