سه شنبه, 26 سرطان 1397
شناسه خبر:6039

نهادهای حامی رسانه‌ها در غور: 2017 برای خبرنگاران سال بدی بود

  • انداز قلم
اجتماعی

خبرنگاران ونماینده‌های نهادهای حامی رسانه‌ها وژورنالیستان درغور امروز طی نشست خبری اعلام کردند که سال 2017 برای رسانه‌ها و خبرنگاران غور سال پرچالش بوده است.

خبرنگاران ونماینده‌های نهادهای حامی رسانه‌ها وژورنالیستان درغور امروز طی نشست خبری اعلام کردند که سال 2017 برای رسانه‌ها و خبرنگاران غور سال پرچالش بوده است.


به گفته این خبرنگاران بیشترین رویدادهای خشونت که در سال گذشته در غور به ثبت رسیده است ناشی از برخورد نا درست مسئولان حکومتی بوده است.
عبدالقدیر غفوری مسئول اتحادیه ملی ژورنالستان افغانستان درولایت غور می‌گوید، دست کم بیست مورد خشونت در سال گذشته در این ولایت اتفاق افتاده است که برخی از آن‌ها سطحی در نظر گرفته شده است و حتی رسمی ثبت نگردیده است.
غفوری دراشاره به حادثه به آتش کشیدن رادیو سرحد در غور می‌گوید، حکومت در امر شناسائی وعاملان رویدادهای خشونت علیه خبرنگاران بی‌تفاوت است و هیچ توجه ای به خبرنگاران ورسانه‌ها ندارد.
وی که در نشست کتاب راهنمایی مصئونیت برای ژورنالستان توزیع کرد،تاکید نمود که این کتاب‌ می‌تواند خشونت‌ و حوادث در برابر خبرنگاران و رسانه‌ها را کاهش دهد.
با این حال غلام ربانی هدفمند، مسئول کمیته مصئونیت خبرنگاران درغور نیز وضعیت رسانه ها را در سال گذشته میلادی نگران کننده دانسته و حوادث سال 2017 را زنگ خطری برای دست خبرنگاران عنوان نمود.
آقای هدفمند اضافه می‌کند در کنار دیگر چالش‌ها عدم همکاری منابع خبری با رسانه‌ها نیز ازعمده‌ترین بحث‌هایی است که تاهنوز به جایش باقی مانده است.
در همین حال منصور خسرو، مسئول انجمن ژورنالستان افغانستان، یار محمد یاور خبرنگارآزاد و علاالدین محمدی آمر رادیو تلویزیون ملی در غور نیز وضعیت رسانه‌ها بد دانسته اند.
پیش از این کتاب رهنمایی مصئونیت برای خبرنگاران در ولایت هرات نیز توزیع شده بود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد