امروز : دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۹

Logo moharram 2

اختصاصی /

در دو روز گذشته ۱۳۰ داعشی در ننگرهار کشته شدند

در دو روز گذشته ۱۳۰ داعشی در ننگرهار کشته شدند
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ - ۰۹:۱۹ |
کد خبر : ۶۰۳۷ |
حوادث

سلیم خان قندوزی والی ولایت ننگرهار می‌گوید که در دو روز گذشته بیش از ۱۳۰ تروریست داعشی در درگیری با نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی کوت این ولایت به هلاکت رسیده اند.

 

آقای قندوزی در یک نشست خبری شام روز گذشته (۵ سرطان) گفت که گروه تروریستی داعش در چند روز اخیر متحمل تلفات سنگینی در ولایت ننگرهار شده است.

وی بیان داشت:"تاکنون تقریباً ۱۳۱ تن از جنگجویان دشمن از بین رفته اند. ۳۶ تن‌شان در جنگ مستقیم و ۹۵ تن دیگر در حمله‌های هوایی کشته شده اند. به دشمن ضربۀ قوی وارد شده است."

والی ننگرهار اظهار داشت که در این جنگ که شب جمعه (۴ سرطان) آغاز شد، ۱۲ تن از نیروهای افغان هم کشته و ۱۸ تن دیگر‌شان زخمی شده اند.

گفتنی است که پیش از این گزارش هایی به نشر رسیده بود که تروریستان داعشی زنان و کودکان را در ولسوالی کوت ننگرهار به گروگان گرفته اند.

اما والی ننگرهار با رد این گزارش تصریح نمود:"یک موضوع این بود که داعشیان در ولسوالی کوت شماری از زنان را به گروگان گرفته اند. این حقیقت ندارد. اصل قضیه این است که جنگ بسیار به شدت جریان داشت و دشمن با قوت بسیار بر منطقه حمله کرد. هرکس در حال فرار بود و در چنین حالتی برخی از خانواده‌ها راه و مسیر‌شان را گم کرده بودند و به طرف دیگری رفته بودند که بعداً دوباره با هم یک جا شدند."

باید یاد آور شد که روز گذشته ژنرال عبدالله حبیبی وزیر دفاع کشور نیز در جلسه استجوابیه مجلس نمایندگان از آغاز عملیات گسترده در ولسوالی کوت خبر داد.

منبع: جمهور

telegram

3

D Do new

6