امروز : دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۱

Logo moharram 2

اختصاصی /

۵۸ درصد از آمار مفقودی‌های مهاجران اروپا، افغانستانی‌ هستند

58 درصد از آمار مفقودی‌های مهاجران اروپا، افغانستانی‌ هستند
شنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ - ۰۹:۵۲ |
کد خبر : ۶۰۳۴ |
حوادث

مسئول برنامه ردیابی کمیته جهانی صلیب سرخ در افغانستان گفت بیش از 58 درصد آمار مفقودین و ناپدید‌شدگان در اروپا مربوط به مهاجرین افغانستانی است.

 

کمیته جهانی صلیب سرخ اعلام کرده که بیشتر مهاجران ناپدیدشده در اروپا شهروندان افغانستان هستند.

مسؤول برنامه ردیابی کمیته جهانی صلیب سرخ در افغانستان گفته‌است که نزدیک به ۵۸ درصد ناپدید شدگان در اروپا که نام‌هایشان در این کمیته ضبط شده‌، شهروندان افغانستان هستند.

این نهاد برای پیداشدن ناپدید شدگان یک صفحه اینترنتی ساخته‌است و تاکنون 18 خانواده از روی همین صفحه به نزدیکان شان رسیده‌اند. از این میان ۱۶ خانواده شهروند افغانستان هستند.

مسئول برنامه‌های ردیابی کمیته صلیب سرخ گفته که نام‌ها و تصاویر هزار و 251 تن را که در اروپا ناپدید شده‌اند در این نهاد ضبط کرده‌ که از این میان ۷۲۲ تن آنان شهروند افغانستان هستند.

سیلین دوترلون، معاون بخش حمایتی کمیته صلیب سرخ گفت: «سالانه صدها خانواده‌ای که با بسته‌گان خود تماس ندارند، به ما مراجعه می‌کنند. خانواده‌هایی که نزدیکان شان را در رفتن به اروپا یا در برگشتن از اروپا از دست داده‌اند، کمیته جهانی صلیب سرخ و انجمن‌های ملی صلیب سرخ، تلاش می‌ورزند تا خانواده‌ها را به هم برسانند.

از آغاز سال ۲۰۱۵ تاکنون ۲۵۰ هزار شهروند افغانستان، کشور را ترک کرده‌اند؛ بسیاری از این شهروندان از راه‌های غیر قانونی خودشان را به کشور‌های اروپایی رسانده‌اند، اما برخی‌از این افراد در راه جان شان را از دست داده‌اند.

telegram

3

D Do new

6