جمعه, 29 سرطان 1397
شناسه خبر:5850

موسسه‌های خارجی کمک‌رسانی به غور را قطع کرده‌اند

  • انداز قلم
اجتماعی

موسسه‌های کمک‌رسان خارجی دیگر تمایلی ندارند تا به بیجاشدگان داخلی در غور کمک ارسال کنند.

موسسه‌های کمک‌رسان خارجی دیگر تمایلی ندارند تا به بیجاشدگان داخلی در غور کمک ارسال کنند.

خرابی مسیرها و نا امنی، برجسته‌ترین دلیل خودداری از ارسال کمک‌ها خوانده می‌شود.

عبدالحمید ناطقی، عضو شورای ولایتی غور به وطن24 گفت: پس از آنکه طالبان یک کاروان کمک‌های مواد غذایی را با خود بردند، تمایل موسسه‌های جهانی کمک کننده به این ولایت بسیار کاهش یافته است.

یک و نیم ماه پیش بود که طالبان در مسیر شاهراه هرات-غور و در منطقه کمنج و غوک در ولسوالی شهرک، هشت موتر مواد غذایی را ربوده و با خود بردند.

دیگر از سرنوشت این موترها اطلاعی به دست نیامد.

به گفته عضو شورای ولایتی غور، تا زمانی که اطمینان از وجود آرامش در مسیر ارسال کمک‌ها وجود نداشته باشد، موسسه‌های کمک‌ کننده خارجی هم کمک‌رسانی را از سر نخواهند گرفت.

آقای ناطقی بیان داشت که اکنون وضعیت بسیاری از خانواده‌های بیجاشده در غور وخیم است و با کمبودهای بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی که از سرمای شدید در فیروزکوه صحبت می‌کرد، گفت که بسیاری از خانواده‌های بیجاشده در مخروبه‌ها و سرپناه‌های کم امکانات زندگی می‌کنند.

این نماینده مردم غور در شورای ولایتی با ابراز نگرانی می‌گوید باید هر چه زودتر در قسمت حل مشکلات این مردم بیجاشده توجه صورت گیرد.

عبدالرئوف غفوری، رئیس عودت و مهاجرین غور هم گفته نرسیدن مواد غذایی و غیرغذایی از سوی موسسه‌های کمک‌رسان خارجی مشکلات زیادی را برای بیجاشدگان این ولایت به بار آورده است.

او می‌گوید: بسیاری از خانواده‌های بیجاشده از پوشش کمک‌رسانی به دور مانده‌اند و مواد برای آنان توزیع نشده است.

رئیس عودت و مهاجرین غور ادامه داد که بخشی از بیجاشدگان به همین دلیل از کمک‌ها بی‌نصیب خواهند ماند.

اما آقای غفوری گفت که تاکنون 1 هزار و 800 خانواده کمک غذایی دریافت کرده‌اند و برای 2 هزار خانواده هم مواد غذایی توزیع می‌شود.

در این مورد خواستیم تا دیدگاه اداره محلی غور را داشته باشیم اما به تماس وطن24 پاسخی داده نشد.

بیشتر بیجاشدگان داخلی غور از منطقه غلمین در شمال مرکز این ولایت به فیروزکوه پناه جسته‌اند و برخی دیگر هم از چند ولسوالی نا امن این ولایت و بخشی نیز از بادغیس در آن به سر می‌برند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد