شنبه, 30 سرطان 1397
شناسه خبر:5790

بزرگان و مردم نیمروز از حکومت و پروسه صلح اعلام پشتیبانی کردند

  • انداز قلم
اجتماعی

در یک گردهمایی بزرگ، بزرگان و مردم ولایت نیمروز حمایت و پشتیبانی خود را از حکومت وحدت ملی و پروسه صلح اعلان کردند.

در یک گردهمایی بزرگ، بزرگان و مردم ولایت نیمروز حمایت و پشتیبانی خود را از حکومت وحدت ملی و پروسه صلح اعلان کردند.

در این مراسم انجینیر محمد سمیع والی نیمروز، برخی از اعضای شورای عالی صلح و مشاور ریاست جمهوری هم شرکت داشتند.
احمد عرب سخنگوی والی نیمروز به وطن24 گفت: انجینیر محمد سمیع با اشاره به دعوت دین اسلام از مسلمانان به سوی صلح از مخالفان مسلح حکومت خواست تا با پذیرفتن قانون اساسی کشور به روند صلح بپیوندند.
والی نیمروز گفت: قانون اساسی افغانستان یک قانون اسلامی است و مخالفان مسلح حکومت با پذیرش قانون اساسی و پیوستن به پروسه صلح در بازسازی کشور خود سهیم شده و نگذارند تا کشورشان بیش از این ویران شود.
او با بیان این که صلح خواست جهانی است و امنیت افغانستان تاثیر مستقیم بر امنیت منطقه و جهان دارد، حمایت و پشتیبانی مردم نیمروز از برنامه‌ها و طرح‌های حکومت وحدت ملی را خبر داده و باشندگان این ولایت را به اخوت و برادری دعوت کرد.
مولوی محی الدین، بلوچ عضو شورای عالی صلح در سخنرانی خود هدف از سفر به نیمروز را تطبیق و تنظیم برنامه‌های صلح در این ولایت عنوان کرد.

او گفت که صلح امر الهی است و این وظیفه همگان است تا به فرمان خدا لبیک گفته و به آن عمل کنند.
مولوی بلوچ در ادامه نقش زنان را در آوردن صلح و سایر عرصه‌های اجتماعی ارزنده یاد کرد و افزود که عزت و آرامش مردم در صلح پایدار و دائمی نهفته است و امید است تا آرامی در کشور برقرار شود.
سخنگوی والی نیمروز افزود که محمد صدیق چخانسوری و مسعود حکیمی، اعضای شورای ولایتی و برخی از سخنرانان دیگر هم در این زمینه صحبت کرده و پشتیبانی خود را از حکومت وحدت ملی و پروسه صلح اعلان کردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد