سه شنبه, 29 جوزا 1397
شناسه خبر:5656

بازداشت؛ جزای یک ماه گرسنگی 10 سرباز یک سنگر در فراه

  • انداز قلم
اجتماعی

10 تن از سربازان پلیس در ولسوالی شیب کوه فراه که یک ماه بدون غذا و خرج سپری کرده بودند، پس از مدتی تحمل گرسنگی ناچار به مرکز این ولایت آمده و بازداشت شدند.

10 تن از سربازان پلیس در ولسوالی شیب کوه فراه که یک ماه بدون غذا و خرج سپری کرده بودند، پس از مدتی تحمل گرسنگی ناچار به مرکز این ولایت آمده و بازداشت شدند.

یک عضو شورای ولایتی فراه که نخواست نامی از او برده شود به وطن24 گفت: 10 تن از سربازان ولسوالی شیب کوه که یک ماه برای آنان خرج و آذوقه نرسیده بود به اثر فشارها سنگر خود را رها کرده و به مرکز این ولایت آمدند.

به گفته وی، این سربازان بارها از مقام‌های فرماندهی پلیس ولسوالی شیب کوه و فرماندهی پلیس فراه تقاضای نان و غذا کرده بودند اما پاسخی نشنیده و گرسنگی آنان همچنان ادامه یافت.

سربازانی که یک ماه را بدون خرج و غذا در سنگرهای خود سپری کرده بودند، چندین بار نیز به خانواده‌های خود تماس گرفته و از آنان نان خواسته بودند.

این عضو شورای ولایتی فراه ادامه داد با آنکه چند مرتبه خرج آنان فرستاده شده بود اما فرمانده پلیس محل آن را در اختیار سربازان قرار نمی‌داد و یک ماه آنان را در گرسنگی قرار داد.

به گفته وی، سربازان پس از آنکه از رسیدن غذا و خرج نا امید شدند، تمام سلاح‌ها و مهمات خود را با خود گرفته و به مرکز فراه آمدند اما از سوی مقام‌های پلیس بازداشت شدند.

ابتدا بخش جنایی فرماندهی پلیس آنان را بازداشت و سپس به دادستانی نظامی معرفی کرد.

اما گلبهار مجاهد، آمر امنیت فرماندهی پلیس فراه گفته بازداشت این سربازان به دلیل سرپیچی از فرمان و ترک محل وظیفه بوده است.

به گفته او، سربازان دستگیر شده پس از آنکه از یک هواپیمای نظامی ارتش جا مانده بودند به گونه خودسرانه با یک عراده تانک به مرکز فراه آمدند.

آمر امنیت فرماندهی پلیس فراه بیان داشت که ممکن در مسیر راه دچار کمین طالبان می‌شدند و در کنار این موضوع، سربازان گوشی‌های همراه خود را خاموش کردند تا برقراری ارتباط با آنان ناممکن باشد.

آقای مجاهد همچنین گفت که بازداشت سربازان یادشده جنبه تنبیهی دارد و ممکن تا ماه آینده از بند رها شوند.

وی در ادامه موضوع گرسنگی ‌سربازان پلیس در پاسگاه امنیتی شیب کوه را رد کرد و بیان داشت که خرج و خوراک آنان از مرکز فرستاده می‌شد و در اختیار آنان قرار می‌گرفت.

در حالی آمر امنیت فرماندهی پلیس فراه، نرسیدن خرج و غذا به این سربازان را رد می‌کند اما خانواده‌های‌شان تاکید دارند که آنان یک ماه در گرسنگی به سر می‌بردند.

آقای مجاهد علت این گفته‌ها را آزادی هر چه زودتر این سربازان عنوان می‌کند.

این نخستین بار نیست که موضوع گرسنگی نیروهای امنیتی مطرح می‌شود، پیش از این هم در سایر ولایت‌های غربی کشور چنین موضوعی گزارش شده بود.

                                                                                                       

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد