امروز : دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۵

Logo moharram 2

اختصاصی /

تبلیغات و پرداخت معاش داعش به مردم گلران، کشک کهنه و شیندند هرات

تبلیغات و پرداخت معاش داعش به مردم گلران، کشک کهنه و شیندند هرات
پنج شنبه | ۱۳۹۴/۰۹/۱۲ - ۱۱:۵۹ |
کد خبر : ۵۶۵۰ |
حوادث

منابع آگاه امنیتی در هرات میگویند که گروه تروریستی – تکفیری داعش در ولسوالی های گلران، کشک کهنه و شیندند، مشغول جلب و جذب و تبلیغ هستند.

 

یک منبع امنیتی آگاه به وطن24 گفت: این گروه در حال حاضر به صورت محسوس فعالیتی ندارد اما به طور جدی در حال تبلیغ افکار خود میباشد.

به بیان این منبع که نخواسته اسمی از او برده شود، ولسوالی های گلران، کشک کهنه و شیندند ولایت هرات هم اکنون محل تبلیغ افکار داعشی میباشد.

این مقام امنیتی در کنار این خبر داده که تمامی این اطلاعات موثق میباشد.

این در حالی است که ژنرال مجید روزی، فرمانده پلیس هرات هرگونه حضور داعش در هرات را رد میکند اما میگوید که گزارشهای اندکی از حضور آن در ولسوالی شیندند وجود دارد.

او با این حال میافزاید که هیچ نگرانی خاصی در مورد نا امنی ها در ولسوالی های هرات وجود ندارد و برای مقابله با هرگونه نا امنی، نیروی کافی مسلح موجود است.

آقای روزی همچنان گفته که برای نیروهای نظامی هرات داعش، طالبان و القاعده فرقی ندارد و در صورت رویارویی همه از بین میروند.

از سویی دیگر داکتر مهدی حدید، مسئول کمیته امنیتی شورای ولایتی هرات میگوید از زبان مردم این ولسوالی ها شنیده می‌شود که داعش در حال حاضر در این ولسوالی‌ها حضور دارد و به برخی از افرادی که جذب کرده معاش‌هایی بالاتر از 500 دالر پرداخت می‌کند.

او به نقل از مردم افزوده که نمایندگان داعش از آنان خواسته‌اند تا در حال حاضر در خانه های خود حضور داشته باشند و هیچگونه فعالیتی را نکنند.

آقای حدید همچنان تاکید میکند که این گفته ها تا کنون از سوی مقامات رسمی تائید نشده است.

در حال حاضر گروه داعش بیشتر در ولایت ننگرهار تحرکات دارد.

چندی پیش ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، گفته بود که داعش در بیش از 20 ولایت افغانستان حضور فعال دارد.

در نقشه سیاسی که جنایتکاران داعش ارائه داده‌اند، از افغانستان به عنوان قسمتی از مُلک خراسان یاد شده است.

 

telegram

3

D Do new

6