جمعه, 29 سرطان 1397
شناسه خبر:5481

انتقاد باشندگان و شورای ولایتی غور از فعالیت پزشکان غیر متخصص

  • انداز قلم
اجتماعی

باشندگان و اعضای شورای ولایتی غور از وجود پزشکان غیر متخصص انتقاد می‌کنند.

باشندگان و اعضای شورای ولایتی غور از وجود پزشکان غیر متخصص انتقاد می‌کنند.


شماری از باشندگان غور به وطن24 می‌گویند که در بیشتر مراکز درمانی و داروخانه‌های این ولایت، افراد غیرمتخصص و خُرد سال کار می‌کنند و ادامه این کار برای بیماران آنان، خطرناک است.
سمیع و عبدالغفور از باشندگان غور می‌گویند که به دلیل عدم مسلکی بودن این افراد، بارها داروهای نادرست را به بیماران شان فروخته‌اند.
آنان از حکومت می‌خواهند تا جلو این همه بی‌قانونی‌ها را گرفته و افراد مسلکی را به مراکز صحی بفرستند.
عبدالحمید ناطقی، عضو شورای ولایتی غور نیز با انتقاد از ارائه خدمات درمانی در این ولایت می‌گوید که به شمول شهر فیروزکوه در بسیاری از ولسوالی‌ها افراد غیرمتخصص دست به طبابت زده اند.
به گفته آقای ناطقی، این افراد با تجویز داروهای نادرست جان اکثریت بیماران را گرفته و یا هم وضعیت آنان را بدتر کرده اند.
از سوی هم عبدالطیف رحیمی، سرپرست ریاست صحت عامه غور این چالش را تایید کرده و می‌گوید که این کار بیشتر از سوی طبیبان محلی صورت می‌گیرد.
به گفته آقای رحیمی، آنان تلاش دارند تا افراد غیرمسلکی و کوکان که در داروخانه‌ها دست به فروش دارو می‌زنند، شناسایی و از کار بکشند.
سرپرست ریاست صحت عامه غور می‌افزاید که اکنون در شهر و ولسوالی‌های این ولایت بیش از 95 داروخانه وجود دارد که ثبت و راجستر وزارت صحت عامه است.
به گفته باشندگان و اعضای شورای ولایتی غور، در تازه‌ترین مورد دو بانو در ولسوالی‌های تیوره و شهرک این ولایت از سوی پزشکان غیرمتخصص عمل جرایی شدند و سپس یکی آنان جان باخته و یک تن دیگر شان به وضعیت بدی به سرمی‌برد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد