جمعه, 01 سرطان 1397
شناسه خبر:5225

تقدیر و قدردانی ورزشکاران تکواندو از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات

  • انداز قلم
اجتماعی

15 تن از ورزشکاران رشته تکواندوITTAF ولایت هرات که چندی پیش طی سفر رسمی جهت مسابقات استانی به کشور جمهوری اسلامی ایران رفته بودند با موفقیت برگشته و از میزبانی ورزشکاران ایرانی سپاسگذاری کردند .

15 تن از ورزشکاران رشته تکواندوITTAF ولایت هرات که چندی پیش طی سفر رسمی جهت مسابقات استانی به کشور جمهوری اسلامی ایران رفته بودند با موفقیت برگشته و از میزبانی ورزشکاران ایرانی سپاسگذاری کردند .

دراین دیدار ورزشکاران از زحمات سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات به جهت هماهنگی و ارائه خدمات ویزا به این تیم سپاس گذاری کرده و تقدیر نامه انجمن تکواندو کاران خاورمیانه را به آقای محمود افخمی وعلی اکبربابا سرکنسول و کنسول درجه یک سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اعطا کردند.
این تیم 15 نفری ورزشکاران تکواندو که جهت مسابقات به ایران سفر کرده بودند در بین پنج تیم اشتراک کننده رتبه و مقام اول را با 13 مدال طلا , 2 مدال نقره و یک مدال برنز کسب کرده که افتخار بزرگی برای کشورمان محسوب میشود .
استاد نذیر احمد بنیان گذار رشته تکواندو ITTAF در افغانستان و سرپرست تیم نیز با قدردانی ازدولت و ملت جمهوری اسلامی گفت : ورزش تکواندو در افغانستان جوان است و نیازمبرم می طلبد تا با کسب تجربیات ورزشکاران کشوردوست و برادر ایران تقویت گردد .
در ادامه علی اکبر بابا کنسول درجه یک سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات با تبریک به قهرمانان این رشته گفت : جمهوری اسلامی ایران آماده است تا در تمامی رشته های ورزشی در کنار ورزشکاران افغانستان باشد .
ایشان اضافه کرد که : ما تلاش میکنیم تا زمینه رفت و آمد هیئت ها و تیم های ورزشی را به ایران و بلعکس فراهم کنیم تا از تجربیات هم بهره کافی را ببرید .
در پایان استاد نذیر احمد دارنده مدال طلا این مسابقات تقدیر نامه فدراسیون تکواندو ITTAF-ITFUNION و MCF را به آقای محمود افخمی و آقای بابا سرکنسول و کنسول درجه یک سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اهدا کرد .
قابل ذکر است چندی پیش، چندین تیم فوتبال کشور جمهوری اسلامی ایران جهت مسابقات به هرات آمده بودند و مسابقات دیدنی را به نمایش گذاشتند .
به نقل از خبرنامه بخش مطبوعاتی کنسولگری ایران

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد