جمعه, 01 سرطان 1397
شناسه خبر:5211

80 درصد مردم فراه به طالبان زکات و مالیات می‌پردازند

  • انداز قلم
اجتماعی

مخالفان مسلح دولت از بیش از 80 درصد مردم فراه عشر، زکات و مالیات زمین‌های زراعتی دریافت می‌کنند.

مخالفان مسلح دولت از بیش از 80 درصد مردم فراه عشر، زکات و مالیات زمین‌های زراعتی دریافت می‌کنند.

این مخالفان هر چند مدت یک بار افراد خود را به این هدف در تمام ولسوالی‌ها و روستاهای فراه منسجم می‌سازند.
شهلا ابوبکر نماینده مردم در شورای ولایتی فراه به وطن24 گفت: طالبان سالانه چند بار به سراغ مردم مناطق مختلف این ولایت به خصوص ولسوالی‌ها و روستاهای موجود در آن رفته و از مردم زکات و مالیات دریافت می‌کنند.
به گفته وی، مقدار مشخص زکات و مالیاتی که طالبان از مردم دریافت می‌کند مشخص نیست اما این موضوع روشن است که آنان به خاطر تأمین بودجه خود از محصولات کشاورزی مردم به نام زکات و مالیات اخاذی می‌کنند.
این عضو شورای ولایتی فراه همچنین تصریح کرده جمع آوری مالیات و عشر از زمین‌های زراعتی یکی از راه‌های درآمدی طالبان به حساب آمده و این گروه مدت‌های طولانی است که از این طریق معاش اعضا و دیگر نیازهای مالی خود را تأمین می‌کند.
خانم ابوبکر یادآور شده شرایط مالی مردم و وضعیت کشت و کار آنان هرگز برای طالبان مهم نبوده و آنان تنها به فکر تأمین مالی خود می‌باشند.
در کنار این موضوع او می‌گوید بخشی از نیازهای طالبان نیز از سوی حامیان مالی این گروه در خارج از مرزهای کشور تأمین می‌شود.
عضو شورای ولایتی فراه در جریان صحبت‌های خود از کشور خاصی نام نبرد.
خانم ابوبکر در ادامه گفت که برخی از مأموران دولتی هم بخشی از نیازمندی‌های طالبان را برای این گروه فراهم می‌کنند. او علت این کار را وجود برخی تهدیدهای امنیتی در مناطقی از فراه عنوان می‌کند.
تیل، موتور سیکلت، مواد غذایی و غیرغذایی و پول نقد از جمله اقلامی می‌باشند که گفته شده در برخی مناطق مأموران دولتی برای طالبان تهیه می‌کنند.
از جانب دیگر اداره محلی فراه از تأمین 70 درصد از مخارج گروه طالبان به وسیله کشت و قاچاق مواد مخدر خبر می‌دهد.
ناصر مهری سخنگوی والی فراه گفته کشت و قاچاق مواد مخدر در طول سالیان اخیر عامل اصلی بقای این گروه در فراه بوده است.
وی تهیه برخی از اقلام را برای مخالفان مسلح دولت از سوی مأموران دولتی در فراه رد کرده و گفت دولت محلی در فراه تلاش کرده تا حتی مردم را از پرداخت عشر، زکات و مالیات به طالبان منع کند و اداره حج و اوقاف در این راستا فعالیت‌های زیادی انجام داده است.
گفتنی است طالبان در بیشتر ولسوالی‌های فراه حضور گسترده دارند و این موضوع حکایت از مخارج سنگینی دارد که این گروه در فراه متقبل می‌شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد