شنبه, 05 جوزا 1397
شناسه خبر:4822
همراه با ویدئو:

مردم عزادار هرات: امام علی (ع)، الگوی شهامت برای تمامی انسان‌های جهان هستند

  • انداز قلم
اجتماعی

همزمان با شب بیست و یکم ماه رمضان، شب شهادت امام متقیان، حضرت امیرالمومنین علی (ع)، مردم ولایت هرات به عزاداری و احیای شب قدر پرداختند.

همزمان با شب بیست و یکم ماه رمضان، شب شهادت امام متقیان، حضرت امیرالمومنین علی (ع)، مردم ولایت هرات به عزاداری و احیای شب قدر پرداختند.

به گزارش وطن24، هرات نشینان به این باورند که حل مشکلات و بحران‌های امروزی جهان اسلام، نیازمند عدالت، شهامت و سیاستی برگرفته از حضرت علی (ع) دارد و در این عرصه باید جوانان بیشتر الگو پذیر باشند.
در همین حال مردم خدادوست و مومن هرات با احیای شب قدر، از خدای خود خواستند تا بساط نا امنی‌ها و دشمنان افغانستان برچیده شود.
مردم هرات در نقاط مختلف این شهر، شب گذشته را عزادار امام خوبی‌ها، شهید محراب، حضرت علی(ع) بودند.
به باور آنان، شجاعت و عدالت امیرالمومنین، برای همه مردم به مانند الگویی است که جایگزینی ندارد و باید با پیروی از این خصلت‌ها، به چالش‌های امروز جهان اسلام خاتمه داد.
آنان همچنین شب قدر را به مثابه شبی برای کسب ثواب و رضایت خداوند می‌دانند که در طول سال تکرار نشدنی است.
در همین حال شماری از فعالان مدنی و فرهنگی منطقه جبرئیل هرات معتقدند بیشترین قشری که حضرت علی(ع) بر آن تاثیرگذار بوده، جوانان می‌باشد.
عصمت الله مظفری، از فرهنگیان و فعالان مدنی در این منطقه از شهر هرات می‌گوید: شهامت و رشادت‌های مولای متقیان، بر تمامی انسان‌ها و به خصوص جوانان دارای اهمیت می‌باشد و این همه خصوصیات به صورت یکجا در کمتر کسی در طول تاریخ دیده شده است.
او همچنین باور به این دارد که عدالت خواهی و آزادگی امیرالمومنین علی(ع)، نباید برای مسلمانان خلاصه شود و افکار این حضرت، راه‌گشای مشکلات تمام بشریت می‌باشد.
با حضور پر رنگ مردم در کنار اماکنی که در آنجا مراسم برگزار شده بود، شب گذشته هرات در کمال امنیت و آرامش سپری شد.
بازرسی‌ها و تامین امنیت، بیشتر از سوی مردم صورت می‌گرفت و نیروهای پلیس هم از آنان پشتیبانی می‌کردند.
یحیی فولادی

در زیر میتوانید گوشه هایی از مراسم شب گذشته را ببینید:

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها