شنبه, 30 سرطان 1397
شناسه خبر:7367
سرکنسول ایران در هرات:

شهید توکلی انسانی بی تجمل و وحدت‌گرا بود

  • انداز قلم
سیاسی

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات به منظور عرض تسلیت و ابراز همدردی با خانواده شهید توکلی دیدار نمود.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات به منظور عرض تسلیت و ابراز همدردی با خانواده شهید توکلی دیدار نمود.

به گزارش خبرگزاری وطن24، محمود افخمی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات در این ملاقات اظهار داشت: شهید توکلی متعلق به خانواده بزرگ روحانیت و مردم هرات بود و تمام مردم ازشهادت ایشان داغدار و عزادار هستند .

آقای افخمی افزود: شهید توکلی از بطن مردم بود و از نزدیک با مسائل آنها آشنا بود و لذا در بخش‌های مختلف تلاش می کرد که اخوت و برادری را روز به روز در بین آحاد مردم تقویت کرده و گسترش دهد .

همچنین سرکنسول جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنان اسلام و قرآن با مدیریت استکبار جهانی در تلاش هستند تا با ترور افراد شاخص، تاثیرگذار و محبوب، جنگ‌های فرقه‌ای و مذهبی را راه اندازی کرده و از این طریق به خواسته‌های شوم خود دست یابند .

وی در ادامه افزود: شهید توکلی به دنبال تجملات دنیوی نبوده و اساس برنامه‌هایش را عدالت اجتماعی تشکیل می‌داد و این از موضع گیری‌هایش در موارد مختلف مشهود بود.

ضمن آن که این شهید والا مقام از عزت نفس بسیار بالایی برخوردار بود و مانع اجرای برنامه‌های تکفیری‌ها و دشمنان اسلام می‌شد، سرانجام با اقتداء به امام حسین (ع) جام شهادت نوشید .

خانواده شهید توکلی هم ضمن تشکر و قدردانی از ابراز همدردی و حسن نیت مسئولان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات به ویژه آقای افخمی رشیدی اظهار نمودند: ما مصمم هستیم تا خون شهید توکلی پایمال نشده و این موضوع پیگیری گردد.

به گفته آنان: هر چند عده‌ای سود جو می‌خواهند از این قضیه سوء استفاده کنند اما ما در صورت برخورد با چنین موضوعاتی قطعا و محکم موضع گیری خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت که خون این شهید بزرگوار پایمال شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد