چهارشنبه, 31 اسد 1397
شناسه خبر:7196
در نماز جمعۀ بزرگ هرات؛

مولوی خداداد صالح: خداوند بیت‌المقدس را آزاد می‌کند

  • انداز قلم
سیاسی

در آخرین جمعۀ ماه رمضان که برابر است با روز جهانی قدس، هزاران نمازگزار به مسجد جامع بزرگ شهر هرات جمع شده و عملکرد رژیم اشغال‌گر را نکوهش کردند.

در آخرین جمعۀ ماه رمضان که برابر است با روز جهانی قدس، هزاران نمازگزار به مسجد جامع بزرگ شهر هرات جمع شده و عملکرد رژیم اشغال‌گر را نکوهش کردند.


جمعۀ اخر ماه رمضان از سال‌ها به این طرف در بین مردم افغانستان گرامی داشت شده و شهروندان زیادی در این روز خواهان توجه حق و حقوق مردم مظلوم فلسطین می‌شوند.
مولوی خداداد صالح، رئیس عمومی شورای علمای غرب کشور در جریان خطبۀ نماز جمعه این هفته گفت: "باید خود خداوند بیت‌المقدس را آزاد کند."
او می‌گوید که پاسخ تمامی ظلم و ستم رژیم اشغال‌گر اسرائیل را خود خداوند خواهد داد و روزی می‌رسد که همه از شَر این رژیم فارغ شویم.
او همچنین گفته حضور خارجی‌ها در کشورمان سبب افزایش نفاق و تفرقه می‌شود.
وی باور دارد که باید تمامی خارجی‌ها هر چه زودتر افغانستان را ترک کرده و این کشور با عدم حضور آنان مسیر پیشرفت و ترقی را طی خواهد کرد.
آقای صالح در ادامه به ارزش و اهمیت شب‌های قدر اشاره‌ای را داشته و می‌گوید که مومنان در این شب‌ها بیشتر با خداوند نزدیکی داشته باشند.
او افزوده که آخرین روز جمعۀ ماه مبارک رمضان روز رستگاری و توبه است.
رئیس شورای علمای غرب کشور به مسلمانان و نمازگزاران فرمان داده تا با مشتی واحد و اتحاد کامل در برابر دشمنان اسلام ایستادگی کنند.
وی به نمازگزارن هرات گفته که باید به ریسمان خداوند چنگ زده و با تمامی جوامع اسلامی در اتحاد کامل زیست داشته باشند.
در کنار این از صبح امروز در بیشتر بخش‌های ولایت هرات از روز جهانی قدس گرامی داشت شده و مردم هرات با شدیدترین الفاظ ظلم و ستم رژیم اشغال‌گر را نکوهش کرده‌اند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها