جمعه, 29 سرطان 1397
شناسه خبر:7008

مشاور رئیس جمهوری: انتخابات افغانستان سیستماتیک شده است

  • انداز قلم
سیاسی

مشاور رئیس جمهوری در امور بازرگانی با معاون والی هرات و شمار زیادی از مردم به مرکز ثبت نام رای دهندگان رفته و خود را ثبت نام کرد.

مشاور رئیس جمهوری در امور بازرگانی با معاون والی هرات و شمار زیادی از مردم به مرکز ثبت نام رای دهندگان رفته و خود را ثبت نام کرد.


به گزارش وطن24 سیروس علاف، مشاور اقتصادی رئیس جمهوری کشور صبح امروز با شماری از مردم به هدف ثبت نام کردن وارد یکی از مراکز رای دهی شد.
او گفت: "خوشحالم که امروز با شمار زیادی از مردم خود به هدف ثبت نام آمده‌ام، به مردم خود پیشنهاد می‌کنم که هر چه زودتر ثبت نام کرده و در تصمیمات آیندۀ سهم داشته باشند."
وی گفته که تا یک ماه دیگر روند ثبت نام رای دهی تمدید شده و این امر می‌تواند زمینه ساز یک انتخابات سرتاسری باشد.
آقای علاف افزوده که استفاده از کاپی تذکره‌ها نمی‌تواند زمینۀ تقلب انتخابات را ایجاد کند.
او می‌گوید هر پروسه‌ای مشکلات خود را دارد اما انتخابات افغانستان برنامه ریزی شده به پیش می‌رود و استفاده از کاپی تذکره بخاطر تامین امنیت شهروندان است.
در همین حال مونسه حسن‌زاده، معاون اجتماعی والی هرات می‌گوید که استقبال مردم تا این مرحله قابل قدر است و انتخابات مردمی را پیش رو خواهیم داشت.
او از زنان ولایت هرات هم می‌خواهد که به صحنه آمده برای آیندۀ شان تصمیم بگیرند.
به دنبال ادعای مردم مبنی بر به خطر افتادن جان شان پس از ثبت نام، فرمان استفاده از کاپی تذکره توسط رئیس جمهوری صادر شد.
این فرمان با واکنش‌های جدی همراه بود و منتقدان باور دارند که زمینۀ تقلب فراهم می‌شود؛ اکنون اما مشاور اقتصادی ریاست جمهوری کشور گفته انتخابات با برنامه ریزی انجام می‌شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد