دوشنبه, 25 سرطان 1397
شناسه خبر:6667
خطیب نماز جمعه صادقیه؛

داعش در افغانستان هم شکست خورده است

  • انداز قلم
سیاسی

خطیب نماز جمعه این هفته صادقیه هرات، تلاش‌های داعش را در سالی که گذشت، در کشور شکست خورده عنوان کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته صادقیه هرات، تلاش‌های داعش را در سالی که گذشت، در کشور شکست خورده عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری وطن24، احمد علی جبرئیلی، خطیب نماز جمعه صادقیه هرات در خطبه های این هفته گفت: با توجه به اینکه خبرهایی مبنی بر حضور داعشیان عراق و سوریه به گوش رسید، اما اینها داعشیان این کشورها نیستند.

به گفته وی، "اینها همان پاکستانی‌های بدبختی هستند که به دستور سازمان‌های جاسوسی پرچم سیاه را در این کشور بالا کردند."

آقای جبرئیلی ادامه داد که اگر دست سازمان‌های جاسوسی و اطلاعاتی پاکستان از سر آنها برداشته شود، به زودی شاهد فروپاشی آنان خواهیم بود.

همچنین خطیب نماز جمعه از سیاست‌های امریکا در مقابل پاکستان یاد کرد و افزود که فشار آوردن بر این کشور یک اقدام خوبی می‌تواند باشد تا پاکستان دست از پرورش تروریست بردارد.

آقای جبرئیلی در ادامه صحبت‌هایش از جریان‌هایی در کشور سخن گفت که به گفته او جایگاهی بین مردم ندارد و به نفع گروه‌های مخالف دولت کار می کنند.

وی اشاره‌ای به شخص خاصی نکرد اما گفت که آنها خواهان این هستند که پنج ولایت از افغانستان به طالبان تعلق بگیرد.

آقای جبرئیلی افزود اگر چنین اتفاقی بیافتد، مثل این است که در عوض قتل‌ها و خونریزی هایی که طالبان انجام داده‌اند، ما به آنها جایزه بدهیم و جایزه آنان اهدا کردن چند ولایت کشور باشد.

وی گفت اگر چنین چیزی اتفاق بیافتد، آغاز تجزیه افغانستان خواهد بود و ممکن است در آینده عده‌ای دیگر پیدا شوند و ادعای بخش‌های دیگری از کشور را بکنند.

او بیان داشت که هم دولت و هم مردم باید مخالفت خود را با قاطعیت ابراز کنند.

در ادامه خطبه‌های این هفته نماز جمعه، آقای جبرئیلی از رویدادهای مهم سال گذشته، هم در کشور و هم در جهان یاد کرد.

افتتاح پروژه تاپی، آغاز به کار بندر چابهار و افتتاح دهلیز هوایی بین افغانستان و هند از موضوعاتی بود که در رشد و بهبود وضعیت اقتصادی کشور از سوی خطیب نماز جمعه مفید خوانده شد.

از طرفی هم روابط بعضی کشورهای اسلامی با اسرائیل هم باعث سرشکستی جهان اسلام عنوان شد.

همچنین خوانده شدن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی امریکا هم یک اتفاق بد بود که آقای جبرئیلی ابراز امیدواری کرد که این مسئله تحقق نیابد.

گذشت چهار سال از جنگ یمن و توافقنامه برجام هم دیگر مواردی بود که وی از آنها نام برد.

آقای جبرئیلی گفت: " امیدوارم که سران امریکایی بر سر عقل بیایند و قراردادهای بین المللی را پاس بدارند؛ در غیر آن کشورهای دیگر هم اعتماد خود را نسبت به امریکا از دست خواهند داد.

در سال گذشته  نیز رئیس جمهوری امریکا، با تایید نکردن پایبندی ایران به برجام، سرنوشت این توافق بین المللی را به کنگره کشورش سپرد تا در خصوص بازگشت تحریم‌های هسته‌ای یا تغییر قوانین مربوط به این توافق تصمیم گیری کند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد