چهارشنبه, 30 جوزا 1397
شناسه خبر:6385
گروه طالبان هبت‌الله آخوندزاده:

خیالتان راحت، به تاپی کاری نداریم

  • انداز قلم
سیاسی

گروه طالبان به رهبری ملا هبت‌الله آخندزاده، در وبسایت رسمی خود "الاماره" از پروژه تاپی اعلان حمایت کردند.

گروه طالبان به رهبری ملا هبت‌الله آخندزاده، در وبسایت رسمی خود "الاماره" از پروژه تاپی اعلان حمایت کردند.

آنان این پروژه را یک امر مهم اقتصادی در سطح منطقه دانسته و ادعا می‌کنند که ابتکار طراحی آن در زمان حکومتداری طالبان صورت گرفته است.

به گزارش وطن24، در وب سایت رسمی طالبان در مورد اجرایی شدن پروژه انتقال گاز ترکمنستان از طریق افغانستان به پاکستان و در نهایت به هندوستان آمده است که این پروژه به سبب "تهاجم و اشغال" امریکایی‌ها به تعویق افتاده بود.

در متن این اعلامیه نوشته شده است که اسناد و توافق‌نامه‌هایی که میان طالبان و طرف‌های مربوط صورت گرفته بود هنوز هم موجود است.

همچنین این گروه می‌گوید که بیشتر مناطق و مسیرهای اجرای این پروژه هم اکنون در کنترولشان قرار دارد و در اجرای آن همکاری خواهند کرد.

در ادامه اعلامیه طالبان، پروژه تاپی به عنوان عنصر مهم در زیر بنای اقتصادی کشور خوانده شده و عملی شدن آن را مژده خوبی برای مردم افغانستان دانسته‌اند.

طالبان هبت‌الله در این نوشته می‌گویند: "اگر دولت افغانستان در اجرای این پروژه دست به فساد مالی بزند که باعث شود تا حق مردم تلف شود، جلو این عمل آنان را خواهند گرفت. "

آنان از کشورهای دخیل می‌خواهند تا این پروژه که به گفته آنان یک پروژه ملی خوانده شده است، با تاخیر و مشکلی مواجه نشود.

همچنین نوشته شده که ممکن است امریکایی‌ها مانند پروژه مس عینک در تطبیق این پروژه هم به طور غیرمستقیم مزاحمت ایجاد بکنند چرا که به گفته آنان این گونه پروژه‌ها در پیشرفت اقتصاد مردم کشور نقش مهمی دارد و امریکایی‌ها نمی توانند چنین موضوعی را تحمل کنند.

به همین منظور آنان از سازمان ملل و یا دیگر سازمان‌های معتبر جهانی می‌خواهند تا در حفاظت و مصوونیت این پروژه تلاش کنند.

این اعلامیه صبح امروز در حالی از سوی گروه طالبان به رهبری ملا هبت‌الله آخندزاده نشر شد که قرار است تا ساعاتی دیگر رئیس جمهور کشورمان به همراه سران کشورهای ترکمنستان، پاکستان و هندوستان پروژه تاپی را رسماً در خاک افغانستان افتتاح کنند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد