چهارشنبه, 31 اسد 1397
شناسه خبر:6252
سرکنسول ایران در هرات:

روزانه 1 هزار ویزا صادر می‌کنیم/در داخل ایران پاسپورت اعتبار دارد نه نامه!

  • انداز قلم
سیاسی

کنسولگری ایران در هرات خبر داده که روزانه تا 1 هزار ویزا برای مردم حوزه غرب کشور صادر می‌کند.

کنسولگری ایران در هرات خبر داده که روزانه تا 1 هزار ویزا برای مردم حوزه غرب کشور صادر می‌کند.

این حجم صدور ویزا پس از حذف هزینه‌های ضمانتی بیشتر شده و مقامات این نمایندگی سیاسی گفته‌اند که در برابر افزایش درخواست‌ها، کوتاه نمی‌آیند.

محمود افخمی رشیدی، سرکنسول ایران در هرات در یک کنفرانس خبری گفت: ایران روزانه تا 1 هزار ویزا برای مردم غرب افغانستان صادر می‌کند.

آماری درشت که می‌گوید بالاترین سفرهای بیرونی مردم این منطقه از افغانستان به ایران است.

سرکنسول ایران بیان می‌کند این حجم وسیع خدمات به این معناست که شکافی میان مردم دو کشور وجود ندارد و همگی از یک پیکره هستند.

ایران سال گذشته 100 هزار ویزا را برای مردم هرات و ولایات همجوارش صادر کرده که در امسال این رقم رشد صد در صدی را داشته است.

این دیپلمات ایرانی در ادامه در مورد خدمات بیمه کشورش به مسافران معلومات می‌دهد.

میگوید کسانی که این بیمه را دریافت می‌کنند و بابت آن پول می‌دهند، باید مطلع باشند در صورت بروز هرگونه مشکل درمانی در خاک ایران، می‌توانند تا سقف 10 هزار یورو، خدمات به دست آورند.

با این همه در روزهای اخیر و به مناسبت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این کشور هزینه 300 یورویی ضمانت متقاضیان ویزا را حذف کرده است.

اقدامی که سریعا شایعاتی را در پی داشت و مطرح شد شماری از نیروهای ایران در نقطه صفر مرزی، پس از اجرایی شدن این طرح، پاسپورت‌های مسافران را گرفته و به جای آن نامه رفت و آمد را به آنان می‌دهند.

چیزی که به صراحت از سوی سرکنسول ایران در هرات تکذیب شد.

با این حال باید گفت که جمهوری اسلامی ایران ضمن ارائه خدمات کنسولی در طرح‌های سازندگی همچون برق، سرک سازی، خط آهن هرات – خواف و همکاری‌های فرهنگی از جمله صدور بورسیه در افغانستان سهم گرفته است.

انتظار این می‌رود که در سال آینده، پروژه بزرگ هرات – خواف، به بهره برداری رسیده و افغانستان را به مرزهای اروپا متصل کند.

photo 2018 02 04 12 10 43

photo 2018 02 04 12 09 55

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها