امروز : دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰

Logo moharram 2

اختصاصی /

دفتر محمد اشرف غنی اعدام شش تن را در پایتخت تائید کرد

دفتر محمد اشرف غنی اعدام شش تن را در پایتخت تائید کرد
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۱۴:۴۰ |
کد خبر : ۵۹۲۵ |
حوادث

ریاست جمهوری افغانستان با نشر اطلاعیه ای، خبر اجرای حکم اعدام بالای شش تروریست طالبان را در زندان پلچرخی کابل را تایید کرده است.

 

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری با نشرخبرنامه ای گفته است که حکم اعدام بالای ۶ تروریست طالب صبح امروز اجرا شده است.دفتر محمد اشرف غنی در اطلاعیه ای نوشته که اجرای احکام اعدام آنها براساس "قوانین جزا و دساتیر دین مبین اسلام و سایر الزامیت‌های دولت جمهوری اسلامی افغانستان، با درنظرداشت تقاضای مکرر خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی"اجرا شده است.

در اعلامیه افزوده شده که رئیس جمهوری احکام اعدام آنها را پس از بررسی دقیق پرونده های آنها و به پایان رسیدن روند منصفانه و عادلانه دادگاه آنها و همچنین "الزامهای حقوق‌ بشری" امضا کرده است.

دفتر آقای غنی تاکید کرده که "دولت جمهوری اسلامی افغانستان و شخص رئیس جمهور با در نظرداشت تطبیق روند شفاف، دقیق و عادلانۀ عدلی و قضایی، متعهد به تأمین عدالت و به کیفر رساندن مجرمینی می‌باشد، که به اعمال تروریستی و جنایی دست زده و مردم بیگناه را به قتل رسانده، امنیت و مصئونیت عامه را به مخاطره قرار می‌دهند."

گروه طالبان در واکنش به اعدام این افراد با انتشار اعلامیه‌ای، گفته که آنها بدون رعایت قوانین حقوق بشری آنها اعدام شده‌اند. این گروه در اعلامیه خود مدعی شده که این افراد در زندان در معرض شکنجه و بدرفتاری قرار داشتند

 

telegram

3

D Do new

6