سه شنبه, 26 سرطان 1397
شناسه خبر:5864
حبیب‌الرحمان پدرام:

ارگ از عطامحمد نور هراس دارد

  • انداز قلم
سیاسی

همزمان با اعلان برکناری استاد عطامحمد نور، والی مقتدر بلخ، شماری از اعضای شورای ولایتی هرات، گفتند که ارگ ریاست جمهوری، از این چهره کاریزماتیک هراس دارد.

همزمان با اعلان برکناری استاد عطامحمد نور، والی مقتدر بلخ، شماری از اعضای شورای ولایتی هرات، گفتند که ارگ ریاست جمهوری، از این چهره کاریزماتیک هراس دارد.

حبیب‌الرحمان پدرام، نماینده مردم هرات در شورای ولایتی گفت: در نظام جدیدی که پس از طالبان در افغانستان شکل گرفته، همواره سعی شده تا تمرکز قدرت در مرکز کشور باشد و سهمی به محلات داده نشود.

وی بیان کرد که عطامحمد نور، از چهره‌های سیاسی و کاریزماتیک افغانستان است که همواره مخالف این گونه رفتارهای حکومت بوده و به همین خاطر همواره با او مخالفت شده است.

آقای پدرام علاوه می‌کند که سیاست پس زدن چهره‌های تاثیرگذار در دولت‌های حامد کرزی و محمد اشرف غنی وجود داشته ولی با این تفاوت که آقای غنی بیشتر به این کار دامن می‌زند.

وی گفت: "ما شاهد این هستیم که حکومت افغانستان، چهره‌های کاریزماتیکی که در جنگ‌های اخیر به عنوان قهرمان برای مردم شناخته شده‌اند، به چالش کشیده و می‌خواهد پس بزند؛ یکی از این چهره‌های کاریزماتیک و قهرمان، آقای نور است."

او همچنان به این اشاره کرد که استاد عطامحمد نور، در زمان ولایتش در بلخ، حکومتی را در دل حکومت ایجاد کرده بود و می‌خواست که قدرت تنها در مرکز و یا همان ارگ خلاصه نشده باشد.

این نماینده مردم هرات در شورای ولایتی همچنین افزود: راه درست این است که قدرت در محلات هم تقسیم شود و حکومت‌های محلی، توانایی‌های بیشتری را به دست آورند.

گفتنی است که در ولایت هرات هم پس از اعلان برکناری والی بلخ از سمتش واکنش‌هایی به این قضیه به وجود آمده است.

شماری از مردم هرات این کار را به منفعت آینده افغانستان نمی‌دانند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد