پنج شنبه, 28 سرطان 1397
شناسه خبر:5781
سرکنسول ایران در دیدار با والی هرات:

پروژه سمنت هرات را حمایت می‌کنیم

  • انداز قلم
سیاسی

والی هرات و سرکنسول ایران در این ولایت در دیدار با هم روی مباحث بزرگ اقتصادی، شکست گروه تکفیری – تروریستی داعش، همکاری در پروژه بزرگ سمنت هرات و عقب نشینی دیوار سرکنسولگری صحبت کردند.

والی هرات و سرکنسول ایران در این ولایت در دیدار با هم روی مباحث بزرگ اقتصادی، شکست گروه تکفیری – تروریستی داعش، همکاری در پروژه بزرگ سمنت هرات و عقب نشینی دیوار سرکنسولگری صحبت کردند.

این دیدار روز گذشته میان آصف رحیمی و محمود افخمی رشیدی در مقر ولایت هرات صورت گرفته است.

آقای رحیمی، والی هرات در صحبت‌های خود با سرکنسول ایران در این ولایت، مراتب همدردی خود و مردم افغانستان را نسبت به جان باختن تعداد زیادی از مردم ایران در زلزله‌های اخیر این کشور ابراز داشت و گفت که این حوادث برای افغانستانی‌ها هم دردناک بوده است.

وی در صحبت‌های خود از مقام ایرانی خواستار تسریع روند عقب نشینی دیوار کنسول‌گری این کشور شد و تاکید بر این کرد که تلاش‌ها برای بهره برداری هرچی سریع تر از خط آهن هرات – خواف از سوی اداره محلی هرات جریان دارد.

از جانبی هم محمود افخمی رشیدی، سرکنسول ایران در هرات ضمن تبریک فرارسیدن سالروز میلاد خجسته حضرت محمد مصطفی(ص)، به والی و مردم این ولایت شکست گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه را شاد باد گفت و این اتفاق را به خیر و صلاح جهان اسلام دانست.

او همچنین در مورد عقب نشینی دیوار کنسولگری ایران خبر از این داد که روند به خوبی در حال پیشرفت است و نیاز است تا طرف‌های افغانستان هم پیگیر موضوعات مربوطه باشند.

وی در کنار این از والی هرات دعوت کرد در نمایشگاهی که به صورت مشترک میان ایران و افغانستان که در 10 روز آینده برگزار می‌شود، شرکت کند که با استقبال محمدآصف رحیمی روبرو شد.

در این نمایشگاه، تولیدات و محصولات 25 شرکت ایرانی و 10 شرکت افغانستانی به نمایش گذاشته می‌شود.

مقام‌های بلندپایه‌ای از استان خراسان رضوی ایران هم در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد.

این دیپلمات ایرانی در هرات علاوه بر این تاکید بر تاثیرات بندرچابهار ایران بر اقتصاد کشورمان داشت و گفت که این طرح می‌تواند برای آینده افغانستان مفید واقع شود.

آقای افخمی با برشماری فوائد این بندر، ایران را حامی طرح‌های اقتصادی دیگر در ولایت هرات دانست.

گفتنی است که سرکنسول ایران در ولایت هرات همه جانبه در زمینه فعال شدن هرچه قوی‌تر پروژه سمنت هرات حمایت لازم کشورش را خبر داد و گفت که ایران آمادگی لازم را دارد که این پروژه را تقویت و پشتیبانی کند.

به نقل از خبرنامه بخش مطبوعاتی کنسولگری ایران در هرات

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد