پنج شنبه, 28 سرطان 1397
شناسه خبر:5704

طالبان بادغیس برنامه‌ریزی حملات زمستانی را می‌کنند

  • انداز قلم
سیاسی

طالبان بادغیس امسال در فصل سرما هم برای ایجاد نا آرامی و سازماندهی حملات هراس افگنانه برنامه دارند.

طالبان بادغیس امسال در فصل سرما هم برای ایجاد نا آرامی و سازماندهی حملات هراس افگنانه برنامه دارند.

بهاءالدین قادسی، عضو شورای ولایتی بادغیس به وطن24 گفت: امسال طالبان برنامه دارند تا نا آرامی‌ها در مناطق مختلف این ولایت را همچنان ادامه دهند.

وی بیان می‌کند که امسال طالبان عواید زیادی را از کشت و قاچاق مواد مخدر و جمع‌آوری مالیات از مردم ولسوالی‌های این ولایت به دست آورده‌اند و آمادگی دارند که جنگ را همچنان ادامه دهند.

این عضو شورای ولایتی بادغیس ادامه داد که طالبان از هر لحاظ امسال در شرایط بهتری قرار دارند و تجهیزات و امکانات بهتری را در اختیار دارند.

آقای قادسی گفته نیروهای امنیتی در پاسخ به تحرکات طالبان در برخی مناطق عملیات‌هایی را راه اندازی کردند.

وی به عملیات نیروهای امنیتی در قادس اشاره کرد که آزادسازی چند پاسگاه امنیتی را در پی داشته است؛ طالبان بدون درگیری این پاسگاه‌ها را تسلیم دولت کرده‌اند.

عضو شورای ولایتی بادغیس افزود که یکی از تاکتیک‌های طالبان پس از محاصره شدن توسط نیروهای امنیتی، فرار از آن منطقه و فعالیت تخریبی در دیگر ساحه است.

اما شراف الدین مجیدی، مسئول دفتر والی بادغیس از آمادگی نیروهای امنیتی این ولایت برای دفع حملات هراس افگنانه طالبان خبر داد.

وی می‌گوید بنا بر اطلاعات استخباراتی، هر جای که "دشمن" قصد سازماندهی حملاتی را داشته باشد، دولت تلاش خواهد کرد تا آن را خنثی سازد.

اما مسئول دفتر والی بادغیس، بیان داشت که تاکنون گزارشی امنیتی به دسترس اداره محلی قرار نگرفته که مخالفان مسلح دولت قصد حملات زمستانی داشته باشند.

امسال بادغیس شاهد بیشترین حملات از جانب مخالفان مسلح دولت بود، ولسوالی‌های بالامرغاب، مقر و قادس بیشترین تهدیدات امنیتی را دارا بودند.

همچنین گفته‌هایی وجود دارد که در برخی ولسوالی‌ها این گروه در حال برپایی اجتماعاتی است که مردم را به سوی خود فرا خوانند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد