پنج شنبه, 28 سرطان 1397
شناسه خبر:5678
معاون شورای ولایتی:

چند سال است که عملیات نظامی تاثیرگذاری در بادغیس اجرا نشده است

  • انداز قلم
سیاسی

در سال‌های گذشته به ندرت عملیاتی نظامی برای تصفیه سازی مناطق و یا هم سرکوب مخالفان مسلح دولت در بادغیس راه‌اندازی شده است.

در سال‌های گذشته به ندرت عملیاتی نظامی برای تصفیه سازی مناطق و یا هم سرکوب مخالفان مسلح دولت در بادغیس راه‌اندازی شده است.

فرید اخیزی، معاون شورای ولایتی بادغیس به وطن24 گفت: این ولایت در چند سال اخیر شاهد کمتر عملیات نظامی سازماندهی شده که منجر به پاکسازی یک منطقه از وجود مخالفان مسلح دولت و یا هم سرکوب آنان شده باشد، بوده است.

به بیان او، سال گذشته یک عملیات نظامی در ولسوالی آبکمری به راه انداخته شد اما بدون دستاورد بود، طالبان تلفاتی سنگین بر نیروهای امنیتی وارد کرده و دوباره بر آن منطقه تسلط یافتند.

معاون شورای ولایتی بادغیس گفت که در هیچ یک از دیگر نقاط این ولایت کدام عملیات نظامی اجرا نشده است.

آقای اخیزی ادامه داد که بسیاری از مناطق در دست طالبان است و دولت هم هیچ گونه برنامه‌ای برای تصفیه و بازپس‌گیری آن در سر ندارد.

وی اشاره کرد که هم اکنون یک کاروان از نیروهای امنیتی برای اجرای عملیات به سمت ولسوالی قادس حرکت کردند و قصد دارند برخی ساحات را از وجود طالبان پاکسازی کنند.

معاون شورای ولایتی بادغیس گفته به تازگی بسیاری از مناطق قادس به دست طالبان افتاده و چند گروه مسلح مردمی نیز به آنان پیوسته‌اند و باید دید که این بار نیروهای امنیتی در آن قسمت‌ها موفق عمل خواهند کرد یا خیر.

اما شراف الدین مجیدی، مسئول دفتر والی بادغیس گفته در سال‌های گذشته چندین عملیات موفق در این ولایت راه اندازی و به پایان رسیده است.

او تصریح کرد که نظر به لزوم‌دید اداره محلی و شورای نظامی ولایت بادغیس در مناطقی که ضرورت احساس می‌شد، عملیات‌های متعددی انجام شده است.

مسئول دفتر والی بادغیس می‌گوید هرگاه مخالفان مسلح دولت برای تصرف و یا هم هراس افکنی در مناطق مختلف برنامه‌ریزی داشتند و حکومت محلی از آن آگاه شده، دست به کار شده و عملیات‌هایی را به راه انداخته است.

به گفته آقای مجیدی این عملیات‌ها شامل حملات هوایی و با حضور نیروهای ارتش، پلیس و حتی کماندو در ولسوالی‌های مقر، آبکمری، قادس، بالامرغاب و جوند راه اندازی شده است.

وی افزود گرچند که طالبان بخش‌هایی از بادغیس را در دست دارند اما قادر نیستند تا به مناطقی که دولت در آن تسلط دارند، دست یابند.

این صحبت‌ها در حالی مطرح می‌شوند که بیشتر بخش‌های ولسوالی‌های جوند، بالامرغاب و قادس در کنترل طالبان است و در چند ولسوالی دیگر نیز نفوذ گسترده دارند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد